Oslabené Vítkovice si poradily s Budějovicemi

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Hosté si odvezli z jihu Čech dva body, přitom k utkání přijelo jen torzo ofenzivní vítkovické vozby. Při cestě k zápasu v Jihlavě přibrali A. Padělka, aby dali dohromady alespoň tři útoky. Ani domácí nebyli kompletní, navíc v první části odstoupil s poraněným kolenem útočník Sailer.

V průměrném souboji dal obránce Jindra první gól z přesilovky střelou od modré. Vyrovnat mohl Míka a Olesz, ale brankář Kučera tým podržel. Hosté nejprve nevyužili krátkou přesilovku pět na tři, ovšem Burger v polovině duelu přece jen srovnal.

Domácí se potom museli častěji bránit. Na začátku třetí třetiny měli Vítkovičtí 37 vteřin dvojnásobnou přesilovou výhodu, která se jim ovšem nepovedla. Oba celky pak výrazně přidaly na aktivitě a měly více šancí. Přesto rozhodnutí padlo až prodloužení. Gól dal Štefanka, který si sám najel před Kučeru a protlačil mu kotouč po ledě za záda.

Aleš Tomášek, asistent trenéra Vítkovic: "Byli jsme lepší, měli jsme více šancí a více jsme drželi puk. Tlak, který jsme měli po vyrovnání, jsme nevyužili. Gól v prodloužení, to už je jen o štěstí."

Jaroslav Pouzar, trenér Č. Budějovic: "Byla to tragédie o třech dějstvích. Naši hráči už ani jakoby nechtěli vyhrávat. Přesilovky trénujeme pořád, ale nemáme hráče, který by vzal odpovědnost na sebe."

České Budějovice - Vítkovice 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Jindra (Štrba) - 29. Burger (Pavel Kumstát), 61. J. Štefanka (Černošek, Burger). Rozhodčí: Turčan - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:0. Diváci: 2691.
České Budějovice: Kučera - Jasečko, Vomela (41. Kotaška), Kolda, Ďurák, Jindra, Mucha - Štrba, Fadrný, Sailer (14. Škoda) - Ondřej, Kristek, Bartoš - Kostourek, Šimánek, Bělohlav - od 41. navíc Hřebejk. Trenéři: Pouzar a Caldr.
Vítkovice: Pinc - Seman, Černošek, Jurečka, Zápotočný, Pavel Kumstát, Rimmel - Krenželok, Burger, J. Štefanka - M. Tomášek, Turek, P. Míka - Irgl, A. Padělek, Olesz. Trenéři: Svozil a A. Tomášek.