Vyčerpané Budějovice na výborného Fraňka nestačily

KARLOVY VARY

Karlovy Vary rozhodly o plném bodovém zisku třemi přesnými zásahy v prostřední části. Svůj tým také výborným výkonem podpořil brankář Fraňek.

Nepřesnostmi naplněná úvodní třetina příliš hokejové krásy nenabídla. Snad jen dorážka hostujícího Kristka v přesilové hře a prudká rána karlovarského Galvase od modré čáry si zasloužily potlesk publika.

Extraligové parametry získal duel až ve druhém dějství. Ve 26. min. překonal Kučeru dojíždějící Němčický. Dvoubrankové vedení zajistil Energii příklepem Kraus.

Jihočeši vystřídali gólmany a zásluhou důrazného Štrby dokonce snížili, po chvíli však propadli v obraně. Ujíždějícího Skuhravého zastavil Jasečko jen za cenu trestného střílení. K tomu se rozjel Lipianský a bekhendovým blafákem zaskočil nerozchytaného Cháberu.

Vyčerpané Budějovice se v poklidném závěru neodhodlaly k žádnému náporu. V ojedinělé příležitosti neprotlačil kotouč za Fraňka Bartoš. Poslední šanci domácích spálil vysoko mířící Alinč.

Richard Farda, trenér K. Varů: "Naše první třetina byla taková zahřívací. Jinak hráči podali dobrý výkon a vítězství vybojovali opět srdcem."

Jaroslav Pouzar, trenér Č. Budějovic: "Stále nám chybí několik hráčů, skřípe to v obraně, ani rozehrávka není v pořádku. Inkasovali jsme po zbytečných individuálních chybách, což rozhodlo."

Karlovy Vary - České Budějovice 3:1 (0:0, 3:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 26. Němčický (Bacul, V. Polák), 31. Kraus (Ptáček), 36. Lipianský z trest. střílení - 32. Štrba (Bělohlav, Kaňkovský). Rozhodčí: Havlík - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 4:4. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 3221.
Karlovy Vary: Franěk - D. Hájek, Ptáček, Kivoň, Krajíček, Galvas, Vantroba - Petr Kumstát, Skuhravý, Kraus - Netík, Lipianský, Bednařík - Tvrdík, Alinč, Košťál - V. Polák, Bacul, Němčický. Trenéři: Farda, Rulík.
České Budějovice: J. Kučera (31. Chábera) - Jakeš, Kotaška, Ďurák, Jasečko, Mucha, Gýna - Bělohlav, P. Kaňkovský, Štrba - Bartoš, Kristek, Ondřej - Hřebejk, Šimánek, Kostourek. Trenéři: Pouzar, Caldr.