Vary daly poprvé Zlínu branku, ale body znovu nebyly

KARLOVY VARY

Domácím se poprvé v sezóně podařilo vstřelit do zlínské sítě branku, kterou tentokrát hájil Altrichter. Hned dvakrát se navíc prosadil Lipianský, na body to ale ani tentokrát nestačilo.

Větší pozornost si v úvodních minutách vysloužil až hrubý zákrok Skuhravého na Noska, kterým pro domácího útočníka zápas skončil. Pětiminutové oslabení ovšem hráči Energie ubránili. Domácí se dostali do vedení na začátku prostředního dějství díky důrazu Lipianského.

Když začali domácí soupeře mírně přehrávat, ujal se za brankou puku Leška, Fraňka dokonale zmátl a od zadního mantinelu protlačil puk do sítě. Na začátku třetí třetiny hráli v dvojnásobné početní výhodě, kterou využil ranou od modré Hamrlík a krátce poté zvýšil Balaštík. Vary se poté na dlouhé minuty usadili v obranné třetině hostí a podařilo se jim zápas zdramatizovat, když se opět prosadil Lipianský, ale Moravané si již výhru nenechali vzít.

Richard Farda, trenér K. Varů: "Rozhodlo vyloučení Skuhravého do konce utkání a absence Alinče. Vypadly nám tím dvě nejproduktivnější řady."

Jaroslav Stuchlík, trenér Zlína: "Zabezpečili jsme střední pásmo, hráčům náleží dík, především za bojovnost."

Karlovy Vary - Zlín 2:3
Třetiny: 0:0, 1:1, 1:2. Branky a nahrávky: 22. Lipianský (Netík, Bednařík), 54. Lipianský (F. Ptáček) - 31. Leška (Veselý), 43. Hamrlík (Leška), 47. Balaštík (Leška, Veselý). Rozhodčí: Šindler - Český, Kostka. Vyloučení: 4:7, navíc Skuhravý (Karlovy Vary) na 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 2665.