Tipsport extraliga

Vsetín pokazil Málkovu plzeňskou premiéru

6. ledna 2004 20:34 - VSETÍN

Až třetí třetina rozhodla o vítězi duelu gólmanů Vsetína a Plzně. Zatímco ale vsetínský Radovan Biegl udržel počtvrté v sezóně čisté konto, čerstvá posila Západočechů Roman Málek při svém prvním vystoupení v novém dresu dvakrát lovila puk ze sítě.

Plzeňské kombinace v pohybu přinášely užitek, ale když gól J. Straky neplatil pro postavení hráče v brankovišti, začal útočit Vsetín. Málek vyřešil sólo Pavliše i dorážku Dubce, a tak nerozhodný stav vydržel i po druhé třetině.

Do třetího dějství vstoupili domácí s ohromným zápalem a už po patnácti sekundách Pavliš prostřelil z ideální pozice Málka, který dlouho držel Plzeň ve hře o body.

Plzeňský gólman s vypětím sil zlikvidoval další šance Selingra i Stantiena, ale v oslabení udeřila z Opavy zapůjčená dvojice Šebesta, Sochorek.

Zdislav Tabara, trenér Vsetína: "Těžko jsme se prosazovali, Málek strašil naše útočníky, ale zvládli jsme to."

Jiří Kučera, trenér Plzně: "Soupeř měl převahu, byl dravější a agresivnější, navíc znovu selhala naše ofenziva."

Vsetín - Plzeň 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky: 41. Pavliš (Jaškin, Demel), 51. Sochorek (Šebesta, J. Polák). Rozhodčí: Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5, navíc Dubec (Vsetín) 5 minut a do konce utkání. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 2890.
Vsetín: Biegl - Jaškin, Frolo, Hrabal (25. Němec), J. Polák, Kuboš, Vyrůbalík - Dubec, Pavliš, Demel - Hudec (9. - 17. Ambruz), Stantien, Selingr - Razingar, Sochorek, Šebesta. Trenéři: Neliba, Tabara, Režnar.
Plzeň: Málek - Dobroň, Jindřich, Cartelli, Výborný, Nedoma, Klaus (18. Dobrovolný) - Šaffer, J. Straka, Andrašovský - Vostřák, M. Straka, Matějovský - Hurtaj, Paroulek, Kracík - Mar. Havel, Dvořák, Důras. Trenéři: Přerost, Kučera.