Rubriky:

Tipsport extraliga

Krátošku výměna za Málka zaskočila

7. ledna 2004 12:42 - LITVÍNOV

Nečekaná zpráva zastihla hokejového útočníka Aleše Krátošku počátkem týdne. Po osmi měsících dostal opět možnost obléci dres pražské Slavie, s níž loni na jaře vybojoval mistrovský titul. "Nejvíc mě překvapilo, za koho jsem byl vytrejdován," říká Krátoška v rozhovoru pro Právo.

 

www.hc-slavia.cz

Počátkem týdne jste se díky nečekané výměně za brankáře Málka přesunul z Plzně do pražské Slavie, kam se vracíte po osmi měsících. S jakými pocity?
Nejvíc mě překvapilo, za koho jsem byl vytrejdován. Uvítání ve slávistické kabině proběhlo v pohodě. Klukům jsem se představovat ani nemusel, protože se známe už z loňské sezóny. Jsem rád, že jsem tady a návrat do týmu vnímám jako plus ve své kariéře.

Kouč a generální manažer mistrovského klubu Vladimír Růžička prý o vás hodně stál. Cítíte na sobě zvýšenou zodpovědnost?
Každého hráče potěší trenérův zájem. V extralize mám už něco odehráno a doufám, že očekávání nezklamu.

Jak hodnotíte svůj výkon v úterním duelu v Litvínově?
Nechci se nijak chválit, ale myslím, že to z mé strany nebylo špatné. V Plzni jsem v poslední době mnoho radosti z výher nezažil. Spokojen jsem proto i s vítězstvím 4:3 v prodloužení, byť nás jen sedmatřicet sekund dělilo od tříbodového zisku. Při své obnovené premiéře jsem si přál vstřelit gól, nebo na něj nahrát. Nevadí, že to nevyšlo. Důležitější je týmový úspěch.

Proč jste nastoupil s celoobličejovým krytem?
Nosím ho po nedávné zlomenině nosu. Trochu hůř se mi dýchá, ale s tím se musím vyrovnat.

Jak se vám jeví současná herní kvalita Slavie?
Skvělou formu má hlavně elitní Beránkova formace, což potvrdila i v Litvínově. Pepa Beránek zaslouženě vévodí kanadskému bodování soutěže a Michal Sup dokazuje, že je pro Slavii nepostradatelným střelcem.

Kam to podle vás může úřadující mistr v probíhající sezóně dotáhnout?
Úvahy o obhajobě titulu nebo finále jsou ještě předčasné. Prvořadým cílem je úspěšné dokončení základní části tak, abychom si vytvořili co nejlepší výchozí pozici pro play-off.

Josef Pešout, Právo

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..