Pardubice opět prohrály v prodloužení

Třemi gólovými údery během 139 vteřin Pardubice otočily ještě v první třetině vývoj duelu se Slavií. Ta se ale po střídání gólmanů nevzdala, zlikvidovala dvoubrankové manko a v prodloužení jí druhý bod trefil v přesilovce bek Novák.

Hokejisté Pardubic (zleva) Kolář, Koukal, Průcha se radují z gólu v zápase proti Slavii

Slavii přepadla euforická nálada příliš brzy. Když se v 7. minutě trefil ranou na Svobodovu vyrážečku Dlouhý, mysleli si Pražané, že všechno půjde hladce.

Za dvě a půl minuty ale Mudrochovu ránu tečoval Blažek, po 85 vteřinách vyšachovali domácí obranu Koukal s Kolářem a Hronka definitivně zahnal na střídačku za dalších 54 sekund Lubina.

Knokautovaná Slavia za zády poprvé se Šmídem se těžce zvedala, nové síly jí ale dal nástup do druhé třetiny, kdy Krátoška proškolil Pácala a trefil se mezi Svobodovy betony.

Domácí tým pak držel mladý gólman, při střele Průchy a dorážce Mudrocha mu pomohla tyčka. Na ránu P. Sýkory, jenž za 4 vteřiny využil přesilovku po mazácké přihrávce Janeckého, byl ale krátký.

Úřadující mistr však neklesl do kolen a skvělým závěrem vydřel prodloužení, když se podruhé v utkání trefil Dlouhý a pozici na gólovou dorážku si vypracoval Antoš. Oba týmy měly v nastavení možnost početní výhody, ale díky ráně Nováka uspěla bojovnější Slavia.

Slavia - Pardubice 5:4 pp (1:3, 1:0, 2:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 7. R. Dlouhý (Klepiš), 22. Krátoška (Antoš), 50. R. Dlouhý (P. Kadlec, Staněk), 57. Antoš (J. Novák), 63. J. Novák (P. Kadlec, J. Beránek) - 9. T. Blažek (Mudroch, Lubina), 11. Kolář (Koukal, Průcha), 11. Lubina (Jaroslav Kudrna), 46. P. Sýkora (Janecký, T. Divíšek). Rozhodčí: Homola - Guth, Rittich. Vyloučení: 8:8, navíc T. Divíšek (Pardubice) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4083.
Slavia: Hronek (11. Z. Šmíd) - J. Novák, Kolařík, P. Kadlec, D. Pojkar (27. Staněk), Kuntoš, Graňák - D. Hruška, J. Beránek, Sup - Krátoška, P. Martinec, Antoš - Kropáč, Klepiš, Tomica (41. Tomica) - Vondrka, M. Kopecký, R. Dlouhý. Trenéři: Růžička, Weissmann, Kalous.
Pardubice: A. Svoboda - M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Zábranský, Duben, Pácal - Pištek, Mikeska, Podhradský - Jaroslav Kudrna, T. Blažek, Lubina - P. Sýkora, T. Divíšek, Janecký - Kolář, Průcha, Koukal. Trenéři: Říha, Seidl.