Tipsport extraliga

Valašské derby pro Zlín

11. ledna 2004 19:54 - VSETÍN

Hokejisté Zlína oplatili v 39. kole extraligy rivalům ze Vsetína porážku z domácího ledu a v nedělním 52. valašském derby vyhráli 3:2. O osudu utkání rozhodl v 53. minutě svou druhou brankou hostující Barinka, který tak dokonal obrat v zápase.

Ve valašském derby vyšla první třetina lépe domácím. Ze strany Zlína zahrozil jen dvakrát Jenáček. Zato, když v osmé minutě vypracoval gólovou šanci Hruška pro Ambruze, bylo to 1:0. A když Stantien dokázal potrestat vyloučení Zubíčka, šli do šaten domácí klidněji.

Zatímco Vsetín kombinoval, že soupeř nevěděl kam skočit, branky padaly po ojedinělých akcích hostů. Nejprve Hamrlík využil přečíslení a pak Barinka potrestal chybu zadáků a vyrovnal.

Závěr byl dramatický. Na třetí gól sahal vsetínský Hruška, ale jeho pokus šel těsně vedle. A okamžitě přišel trest. Barinka ujel domácím obráncům na jeho blafák Biegl nedosáhl a Zlín poprvé vedl. V 58. minutě se hra na chvíli přerušila, aby videorozhodčí mohl posoudit, zda Vsetínští v závaru nevyrovnali, ale skóre už se neměnilo

Jiří Režnar (Vsetín): "Zlín hrál na čtyři pětky, my ke konci zápasu už jen na dvě, takže jsme odešli fyzicky."

Ernest Bokroš (Zlín): "Dokázali jsme ubránit vyloučení a dát třetí šťastný gól. Chtěl bych hráčům poděkovat za trpělivost."

Vsetín - Zlín 2:3 (2:0, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Ambruz (R. Hruška), 14. Stantien (Selingr, Jaškin) - 25. M. Hamrlík (Leška, Balaštík), 36. Barinka (Macholda, Martin Čech I), 53. Barinka (Martin Čech I). Rozhodčí: Bolina - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. Diváci: 4680.
Vsetín: Biegl - Jaškin, Frolo, Hrabal, J. Polák, Kuboš, Němec - Dubec, Pavliš, Demel - Razingar, Stantien, Selingr - Ambruz, Sochorek, R. Hruška. Trenéři: Tabara, Neliba a Režnar.
Zlín: Murín - M. Hamrlík, Blaťák, J. Dlouhý, Zubíček, Tesařík, Macholda, Nosek, Vosátko - Balaštík, Leška, Záhorovský - Veselý, Vlach, Mokrejš - Barinka, Martin Čech I, Jenáček - Okál, Zagrapan, Weissmann. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.