Třinec uštědřil výprask Pardubicím

PARDUBICE

Třinecká ofenzivní smršť z úvodní třetiny smetla lídrovi tabulky z Pardubic ambice na příznivý výsledek. Domácí bez několika reprezentantů a brankáře Svobody jen těžko reagovali na střeleckou potenci soupeře.

Rekordní střelecké manévry odstartoval Jančařík, ale vzápětí premiérová trefa Luži v pardubickém dresu a Blažkovo využití přesilovky znamenalo obrat.

Totéž se podařilo i Ocelářům dvakrát po sobě v oslabení, což vyústilo ve střídání juniorského gólmana Koutského za Barka. Lubinovo vyrovnání rovněž přineslo střídání brankářů, hostující Vojtek nahradil Lakosila.

Třinečtí nekompromisně trestali chyby domácí obrany, v 16. min. již na ukazateli svítilo skóre 3:6, což domácí fanoušci odměnili pískotem.

Ve 22. minutě snížil Mikeska, ale Východočechům k obratu nepříznivého vývoje nepomohl. V následujícím průběhu se již divoká přestřelka uklidnila, hosté trpělivou hrou vyčkávali na další šance.

V 35. min. Pavelek zakončil kombinační souhru v přesilovce gólem a vrátil jim tříbrankový náskok. Závěrečná třetina se již jen dohrávala z povinnosti, hosté si překvapivě vysoké vítězství již s přehledem ohlídali.

Miloš Říha, trenér Pardubic: "Rozhodla první třetina, v níž jsme předvedli mnoho nedůraznosti v obraně i v útoku. Poté nám řada vyloučení sebrala potřebnou sílu na zvrat."

Marek Pavel, trenér Třince: "Po úvodní přestřelce jsme se vrátili k disciplinované hře. Tyto tři body mají pro nás v této době cenu zlata."

Pardubice - Třinec 4:7 (3:6, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Luža (Blažek), 9. Blažek (Luža), 12. Lubina (Mikeska), 22. Mikeska (Lubina, Duben) - 4. Jančařík (Bordowski, Vítek), 10. Melenovský (Pavelek), 11. Král (Žabka), 13. Polanský, 14. Král (Zadina), 16. Zadina (Král), 35. Pavelek (Janků, Melenovský). Rozhodčí: Smeták - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 9180 (vyprodáno).
Pardubice: Barek (11. Koutský) - Luža, Zábranský, M. Sýkora, Mudroch, Duben, Pácal - Razingar (21. Janecký), Dopita, Blažek - Kolář, Koukal, S. Procházka - Kudrna, Mikeska, Lubina. Trenéři: Říha a Seidl.
Třinec: Lakosil (12. Vojtek) - Žabka, Jančařík, Hunkes, Malinský, Všetečka, F. Štefanka - Zadina, Král, Pletka - Janků, Melenovský, Pavelek - Kropáč, Martynek, J. Hašek - Bordowski, Polanský, Vítek. Trenéři: Marek a Mach.