Rubriky:

Tipsport extraliga

Nadšeně bojující Plzeň porazila Pardubice a srovnala krok

6. března 2004 22:38 - PLZEŇ

Pět branek ve druhé polovině utkání nasměrovalo hokejisty Plzně ke druhému vítězství ve čtvrtfinále play off extraligy nad Pardubicemi 6:3. Západočeši díky úspěchu i ve druhém domácím utkání vyrovnali stav série hrané na čtyři vítězství na 2:2.

Plzeňští nastoupili oslabeni o obránce Nedomu a Michala Straku, po němž kapitánské céčko převzal jeho jmenovec Josef. Korektury v sestavě učinil i kouč hostí Říha, který do první formace zařadil zpět Průchu a toto rozhodnutí se mu vyplatilo hned v úvodu. Blažek totiž zachytil chybnou rozehrávku Šaffera a právě mladík Průcha překonal se štěstím brankáře Málka již po 52 vteřinách.

Rychle inkasovaný gól domácími trochu otřásl, ale dostat se zpět do hry a potřebného tempa jim pomohly přesilové hry. Ani dvě výhody v rychlém sledu, deset vteřin dokonce pět proti třem, jim k vyrovnání nestačily. Více hrozili Východočeši a Blažkovi či Divíškovi moc nechybělo, aby přiblížili svůj tým ke třetí výhře ve čtvrtfinále. Místo toho však udeřil na druhé straně Matějovský, kterému přesně nahrál Kracík.

Nástup hostů po přestávce

Pardubicím se ale opět vydařil nástup po přestávce a již v první minutě se opět dostali do vedení. Nacvičený signál s hráčem sjíždějícím od modré proměnil v branku Mudroch. Hosté stejně jako o den dříve začali Plzeň přehrávat a vytvářeli si řadu šancí. Kudrna se v průběhu jednoho střídání dostal hned do dvou. První zlikvidoval pozorný Málek, druhá střela skončila na tyči. Kudrna se ale nakonec dočkal. Po zmatku za domácí brankou vybruslil u druhé tyčky dřív, než Málek čekal a tentokráte se nemýlil.

Domácí však nerezignovali a v rozmezí 58 vteřin se jim podařilo vyrovnat. Nejprve doklepl za Svobodova záda puk Šaffer a o chvilku později se podruhé prosadil Matějovský. V polovině utkání se tak začínalo znovu. Vyprodaný stadion byl svědkem tvrdého hokeje s řadou šancí. Jen v poslední minutě před druhou sirénou se do velkých příležitostí dostali Šaffer, Kracík i Divíšek.

Domácí měli větší touhu po vítězství

Větší touhou po vítězství se ale prezentovali domácí a jejich nadšení přineslo i ovoce v podobě branek, o které se postarali Špaňhel a po chybě Michala Sýkory Vostřák. Hostům se nepodařilo duel zdramatizovat ani se změněnými útoky. Naopak Plzeň s vynikajícím Málkem v brance ještě jeden gól přidala a vynutila si i minimálně šestý zápas, který bude hostit na svém ledě.

Plzeň vs. Pardubice 6:3
Stav série: 2:2.
Branky a nahrávky: 15. Matějovský (Kracík), 30. Šaffer (Špaňhel, Dvořák), 30. Matějovský (Vostřák, Dobroň), 45. Špaňhel (Dobroň), 50. Vostřák (Kracík), 58. J. Straka (Andrašovský) - 1. Průcha (Dopita, Blažek), 21. Mudroch (Průcha, Dopita), 29. Jar. Kudrna (Mikeska, Pištek). Rozhodčí: Svoboda, Kolísek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 8:8. Bez využití. Diváci: 7853. Třetiny: 1:1, 2:2, 3:0

ČTK

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..