Hokejisté Sparty opět vyhráli v Edenu po nájezdech

Podruhé za sebou rozhodovaly v pondělním duelu semifinálové série Sparty se Slavií o vítězi samostatné nájezdy a stejně jako v neděli byli v Edenu úspěšnější hosté, které tak od postupu do finále dělí jediná výhra.

Po úvodním vzájemném oťukávání přišla gólová smršť, během níž padlo za necelé čtyři minuty dvakrát více branek než v celém předchozím duelu. Nejprve krásnou akcí potrestalo domácí přesilovkové komando vyloučení Dragouna, když pohlednou kombinaci zakončil ofenzívně hrající bek Kadlec.

I vyrovnání přišlo z přesilové hry, které se přitom oběma celkům v předchozím průběhu série nedařily. Řezníčkovu bombu od modré zastavila až síť za Fraňkovými zády. Vyrovnaný stav však vydržel pouhých třicet vteřin. Kopecký si ideálně najel mezi kruhy a vrátil domácím vedení.

Uběhla další minuta, nedůrazná obrana domácích pustila do šance Tomicu a slávistický útočník si s ní věděl rady. Tím se příval branek zastavil, nadále se ale pokračovalo ve hře s mnoha vyloučeními - jen v první části rozdělili rozhodčí 22 trestných minut.

Tentokrát Kadlec proti Břízovi neuspěl

Od druhé třetiny stáhli sparťanští trenéři hru na tři útoky, více ze hry ale měli nadále hráči úřadujícího mistra. Vývoj utkání, jemuž přihlížela nejnižší návštěva série, zdramatizoval mladík Dragoun, který nenápadnou střelou překvapil Fraňka.

Když už domácí diváci odpočítávali poslední vteřiny do konce, napřáhl ke střele Marek a v závaru překonal Fraňka Chabada. Rozhodčí ještě museli zkonzultovat platnost branky se svým kolegou u videa - časomíra ukazovala půl vteřiny do konce!

Prodloužení branku nepřineslo, a tak přišly znovu na řadu samostatné nájezdy. V prvních čtyřech sériích se osvědčili úspěšní exekutoři z neděle Ton a Klepiš. V poslední dvojici se představili obránci - sparťan Řezníček a slávista Kadlec.

Zatímco hostující bek předvedl krásný blafák do bekhendu a Fraňka překonal, Kadlec proti Břízovi na rozdíl od nedělního duelu neuspěl. "Bylo to úplně jiné utkání než v neděli. Tentokrát hokej moc krásy nepobral, spíše se bojovalo," domníval se sparťanský asistent Kamil Konečný.

Slavia - Sparta 3:4 po s. n. (3:1, 0:0, 0:2 - 0:0), nájezdy 1:2
Branky a nahrávky: 10. Kadlec (Sup), 12. M. Kopecký (Kadlec), 13. Tomica (J. Novák, Krátoška) - 11. Řezníček (L. Procházka, Bartečko), 45. Dragoun (Šimíček, Ujčík), 60. Chabada (Bartečko, Marek), rozhodující sam. nájezd Řezníček. Rozhodčí: Kolísek, Svoboda - Guth, Rittich. Vyloučení: 9:10. Využití: 1:1. Diváci: 3395.
Slavia: Franěk - J. Novák, Graňák, Kadlec, D. Pojkar, Kolařík, Kučera - D. Hruška, Beránek, Sup - Klepiš, P. Martinec, Antoš - Vondrka, M. Kopecký, R. Dlouhý - Červenka (21. Ivan), Krátoška, Tomica. Trenéři: Růžička, Weissmann, Kalous.
Sparta: Bříza - L. Procházka, Řezníček, Výtisk, Šrek, Jan Hanzlík, Sloboda - Ton, Marek, Chabada - Špilár, Broš, Bartečko - Kratěna (21. Vrbata), Šindel, Hromas - Ujčík, Šimíček, Dragoun. Trenéři: Hadamczik, Konečný.
Stav série: 1:3, další zápas 24. března