Zlín nezastavil ve Vsetíně ani Čechmánek

VSETÍN

Mistrovskému Zlínu stačily dvě využité přesilovky k vítězství, když celý zápas dobře bránil a sázel na brejky. Gól v Čechmánkově síti přineslo hned v 5. minutě vyloučení domácího Kováře, když Barinkova přihrávka našla úplně volného střelce Erata.

Příští střídání přineslo velikou Balaštíkovu šanci, domácí brankář včas srazil betony. Vsetínu před zcela zaplněným hledištěm vázla rozehrávka a při zakončení jeho hráčům scházel důraz, přesto se Vakovi sklepnutím puku v úvodu prostřední části povedlo vyrovnat.

V polovině utkání se však Frolo dopustil nedovoleného bránění a čtyři útoky střídající Zlín během půl minuty zužitkoval početní výhodu, když Noskovu střelu od modré tečoval do sítě Kristek.

Domácí držel ve hře skvělý Čechmánek, jeho spoluhráči v útoku ale nenacházeli recept na pozornou defenzívu hostí a v nervózní třetí třetině přes několik šancí nebyli schopni překonat Murína. Efekt neměla ani víc než minutová power-play.

Jan Neliba, trenér Vsetína: "Zlín trestal naše fauly, naopak nám přesilovky vůbec nešly."

Ernest Bokroš, trenér Zlína: "Vyšla nám taktika pozorné obrany a razantnější hry v útoku."

Vsetín - Zlín 1:2
Třetiny: 0:1, 1:1, 0:0. Branky a nahrávky: 22. Vak (Stantien) - 5. M. Erat (Barinka, Galvas), 31. Kristek (D. Nosek, Leška). Rozhodčí: Šindler - Křivský, Pospíšil. Vyloučení: 5:9, navíc Vak (Vsetín) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 5295.
Vsetín: Čechmánek - Jaškin, Frolo, Hrabal, Kowalczyk, Klesla, Němec - Zadina, Vlach, R. Hruška - Brabenec, Pavliš, Selingr - Radivojevič, Vak, Stantien - Dubec, Kovář, Gengel. Trenéři: Neliba, Tabara a Režnar.
Zlín: Murín - Vosátko, Blaťák, Tesařík, Galvas, D. Nosek, Zubíček - Balaštík, Leška, Kristek - Barinka, Čajánek, M. Erat - M. Okál, Mokrejš (26. Jenáček), Kováčik - Záhorovský, Martin Čech I., Ambruz. Trenéři: Bokroš, Stuchlík.