Litvínov přijel do Plzně s důslednou obranou

PLZEŇ

Diváci v Plzni viděli v dohrávaném utkání prvního kola hokejové extraligy pohledný hokej. Litvínovský celek přijel s důslednou obranou, kterou dodržoval celých 60 minut a čekal na svoji příležitost. Ta přišla dvakrát a to vždy v závěru první a druhé třetiny. Plzeňské snížení ve hře bez brankáře v závěru utkání přišlo pozdě.

Mimo početní výhody v přesilovce myslely oba celky od začátku na zabezpečené obrany. V závěru první třetiny měl velkou možnost plzeňský Kracík, nedal a hned z protiútoku po dvojí dorážce byl úspěšný Gombár. Hosté hráli velmi takticky, nejen že dobře bránili, ale i kouskovali hru a čekali na další příležitosti.

Jedna z nich přišla v závěru druhé dvacetiminutovky a po ukázkové kombinaci trojice Šlégr, Ručinský, Hübl, posledně jmenovaný zvýšil na 0:2. Litvínovský celek pokračoval v důsledné taktice bránění i v závěru. Nezlobil ho ani osobní desetiminutový trest kapitána Reichla, ani za sebou dvě rychle jdoucí oslabení. Domácí celek hrál v závěru téměř dvě minuty bez brankáře, ale jen snížil.

Jiří Kučera, asistent trenéra Plzně: "Chybělo nám trochu sportovního štěstí. Gól jsme dali velmi pozdě."

Vladimír Jeřábek, asistent trenér Litvínova: "Hráli jsme velmi takticky, dali první gól a podržel nás brankář Jarina."

Plzeň - Litvínov 1:2
Branky: 60. Špaček - 18. Gombár, 38. Hübl, hlavní rozhodčí Nečas, vyloučení 3:5, navíc Reichel (L) 10 min., 7469 diváků, třetiny 0:1, 0:1, 1:0.