Sparta udržela domácí neporazitelnost

Hokejisté Vsetína prohráli sedmý zápas za sebou, i když v utkání na ledě Sparty byli dlouho lepším týmem. Pražanům se již většina hráčů z marodky vrátila, ale do poloviny zápasu to spíše vypadalo, jakoby za ní hráli samí junioři.

Vsetín byl aktivnější, hned při první přesilovce se prosadil Brabenec a kouč Lener si musel vzít už v 11. minutě oddechový čas, aby zjistil, co že se to z jeho týmem děje.

Brankář Masný, který při zranění Čechmánka a Biegla hájil vsetínskou branku, měl mnohem méně práce, než mohl čekat. Hosty však opět trápila koncovka.

Obrat nastartoval až v polovině zápasu po skvělé Brošově přihrávce Hlaváč, definitivně o udržení domácí sparťanské domácí neporazitelnosti rozhodli opět v přesilovce Nedvěd a o minutu později ranou od modré Pilař.

Leo Gudas, asistent trenéra Sparty: "Měli jsme těžkopádný vstup do utkání poté, co se vrátili hráči z marodky, pak jsme ale přeskupili útoky a tým se zvedl."

Jiří Režnar, asistent trenéra Vsetína: "Dlouho jsme slušně dodržovali taktiku, ale nezvládli jsme hru v oslabení, i když jsme na to hráče upozorňovali."

Sparta - Vsetín 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 32. Hlaváč (Broš, Pilař), 47. P. Nedvěd (D. Výborný), 48. Pilař (Dobroň, Netík) - 3. Brabenec (Pavliš). Rozhodčí: Bolina - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení: 7:3. Využití: 2:1. Diváci: 4213.
Sparta: Bříza - Dobroň, J. Řezníček, L. Procházka, Richter, Pilař, Jan Hanzlík, Schnabel - Kratěna, D. Výborný, Chabada - Olesz, Broš, Kašpařík - Ton, P. Nedvěd, Hlaváč - D. Vrbata, Marek, Netík. Trenéři: Lener, Gudas a Jelínek.
Vsetín: Masný - Jaškin, Frolo, Hrabal, Kowalczyk, Klesla, Němec, Vašut - Brabenec, Vlach, Selingr - Zadina, Vak, Pištek - Radivojevič, Pavliš, Stantien - Kovář, R. Hruška, Korotvička. Trenéři: Neliba, Tabara a Režnar.