Vítkovice se výhry dočkaly až v Jihlavě

JIHLAVA

Hokejisté jihlavské Dukly se stále topí na samotním dně extraligové tabulky. Dnes odevzdali všechny body po prohře 3:5 Vítkovicím, které předtím devět zápasů v řadě nevyhrály. Závěr domácích už jen pomohl snížit konečnou výši porážky.

Jihlavští opět vstoupili do utkání bojácně a v 11. minutě už prohrávali 0:2. Už před tím ale domácí obrana zaspala, když nechala vystřelit zcela osamoceného obránce Semana a Hronek jeho střelu zachytil, stejně tak jako předtím dělovku Ivana Padělka. Jeho bratr Aleš v jihlavském dresu to zkoušel na druhé straně ihned po něm, když společně s Vostřákem prověřili Pruskovu pozornost.

Do vedení poslal hosty Štefanka a hlasatel ještě nestačil ohlásit střelce branky, když puk za svými zády lovil Hronek podruhé. To se odražený kotouč z Moravcovy hole dostal do domácí branky trošku nešťastně. Jihlava snížila na rozdíl jediného gólu při vyloučení Hubáčka. Kapitán Bakus vystřelil z boku pod Pruskovy betony a trefil hokejku obránce Semana, od níž se puk dostal do branky.

Radost domácích ale trvala pouze půl minuty. Ihned z protiútoku vyhnal Hronka z branky Vůjtek. Suchan, který nastoupil do branky, za svá záda do konce třetiny gól nepustil, přestože se Vítkovičtí ocitli ještě v několika vyložených šancích. Ve 24. minutě odešel do šatny, pravděpodobně kvůli zranění, i brankář Prusek, kterého vystřídal Pinc.

Hned po buly musel čelit tvrdé střele Ficence a v šanci se před ním ocitnul také Altrichter. Ani následnou přesilovou hru při vyloučení Krayzela však Jihlavští nevyužili, zato Filip Turek na druhé straně byl úspěšnější. Půl minuty po vyloučení Dobrovolného početní převahu využil a v polovině utkání poslal Vítkovice už do tříbrankového vedení.

Jihlava nezabrala a i nadále působila hodně unaveným dojmem. Dvě minuty před koncem druhé třetiny promarnili šanci Bakus i Devečka. Vítkovice se na vítězství moc nenadřely a nemusely v Jihlavě předvést ani nijak oslnivý výkon. Ani Pinc však nakonec neodjel z Jihlavy s čistým kontem.

Ve 46. minutě Dukla snížila povinným gólem po chybě vítkovické obrany na 2:4, ale vzápětí se trefil hostující Moravec a bylo v podstatě rozhodnuto. Na konečných 3:5 upravil jihlavský Aleš Padělek a byl jediným ze sourozeneckého dua bratří Padělkových, který v zápase bodoval. Ivan ve vítkovickém dresu úspěšný nebyl, i když měl šanci ještě při závěrečné jihlavské power play.

Jihlava - Vítkovice 3:5 (1:3, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 14. Bakus, 46. Čachotský (Mareš, A. Padělek), 54. A. Padělek (Čachotský, Mareš) - 10. J. Štefanka (M. Tomášek), 11. D. Moravec (I. Padělek, Burger), 14. Vůjtek (Šimíček), 31. Turek (Philipp, Burger), 50. D. Moravec (Burger). Rozhodčí: Šindler - Český, Kostka. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. Diváci: 3110.
Jihlava: Hronek (14. Suchan) - Ficenc, Buzek, Devečka, Malena, Punčochář, Dobrovolný, Kuchyňa, Zajac - Vostřák, Bakus, Rytnauer - Mareš, A. Padělek, Čachotský - Kaděra, Vala, P. Altrichter - Šmarda, Hlouch, Marián Havel. Trenéři: Vlk, Fiala.
Vítkovice: Prusek (24. Pinc) - Černošek, Philipp, Seman, Malík, Pavel Kumstát, Cebák - I. Padělek, Burger, D. Moravec - Vůjtek, Šimíček, L. Krayzel - Irgl, Turek, Hubáček - Krenželok, J. Štefanka, M. Tomášek. Trenér: Trličík.