Vary přehrály oslabeného mistra ze Zlína

KARLOVY VARY

Bez Martina Erata, Mokrejše, Martina Hamrlíka a Čajánka, kterým švédský rozhodčí Thomas Andersson odebral po bitce v pátečním utkání ze Vsetínem registrační průkazy, se zlínští hokejisté v Karlových Varech neprosadili. Západočeši vyzráli na mistra především na začátku druhého dějství, kdy třemi slepenými góly otočili vývoj utkání a nakonec zvítězili 5:2.

Karlovarští nastoupili opět s Mensatorem v brance, jenž v pátek v Litvínově předvedl fantastický výkon, a poprvé doma také s útočníkem Kraftem. První velká šance utkání se zrodila po rychlém útoku zlínské Balaštíkovy formace, ale brankář Mensator byl při Barinkově střele na místě. Od deváté minuty hráli domácí přesilovku pět na tři, a to téměř dvě minuty. Usadili se v obranném pásmu Zlína, hru režíroval Alinč, ale brankář Murín kryl jak tři střely obránce Haranta od modré, tak střelu Milana Procházky z bezprostřední blízkosti.

V 16. minutě šla téměř celá pětice hostů střídat, Karlovarští ochabli v pozornosti a situaci vyloženě podcenili, čehož využili Galvas a střelec Kristek ke vstřelení vedoucí branky Zlína. V úvodu druhé třetiny nejprve domácí přežili přesilovku, a pak sami udeřili - po střele Ptáčka si ležícího brankáře Murína s přehledem vychutnal Michal Dvořák. Poté domácí skórovali podruhé, když po útoku Tomíka se nadvakrát prosadil Hurtaj. Rozhodčí Mikula gól uznal po konzultaci s videorozhodčím.

A už o 36 vteřin později překonal Murína po přihrávce Krátošky i Kraus. Ve 28. minutě měli hosté šanci v oslabení, ale zase skórovali domácí, a to zásluhou Hurtaje po přihrávce Tomíka. Po této brance vystřídal Murína v brance hostů Altrichter. Domácím chuť vydržela i po zbytek druhé třetiny, ale brankostroj se zastavil. Naopak se pohotovým pokusem namířeným za Mensatorovy brusle prosadil zlínský kanonýr Balaštík.

V úvodu poslední dvacetiminutovky Krátoška nastřelil tyč a ve 49. minutě tentýž hráč vystřelil těsně mimo. Od 50. minuty hráli domácí opět přesilovku pět na tři, a to 27 vteřin, ale až v přesilovce pět na čtyři trefil do černého od modré obránce Ptáček. V dosti hektickém utkání, ve kterém vyloučených stále přibývalo, se v závěru na skóre už nic nezměnilo.

Radim Rulík (Karlovy Vary): "Hosté se dostali v první třetině do vedení, což nebylo příjemné, o to cennější byl náš nástup do druhé části. Pak celé mužstvo šlo za vítězstvím s buldočí silou a vírou. Podíl na něm mají všichni, včetně brankáře Mensatora."

Ernest Bokroš (Zlín): "Nezbývá mně nic jiného, než soupeři poblahopřát. K herní i osobní nedisciplinovanosti ve druhé polovině utkání se přidal pětiminutový výpadek našeho mužstva ve druhé třetině, který vlastně rozhodl o utkání. Po pátku nám z každé pětky vypadl jeden hráč, a tak jsme sestavu museli "pošoupnout". Co jsem v Česku, tak se mi ještě nestalo, aby mě diváci oblévali pivem. Proto jsme ve třetí třetině chtěli odejít z ledu pryč."

Karlovy Vary - Zlín 5:2 (0:1, 4:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 23. M. Dvořák (F. Ptáček), 24. Hurtaj (Tomík), 24. Kraus (Krátoška), 28. Hurtaj (Tomík), 51. F. Ptáček (Tomík, Bauer) - 16. Kristek (Galvas), 39. Balaštík (Leška, Jenáček). Rozhodčí: Mikula - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 9:10, navíc Skuhravý 10 min., Kraus - M. Okál (oba 5 min. a do konce utkání). Využití: 2:0. Diváci: 3390.
Karlovy Vary: Mensator - Bauer, Harant, Kutlák, F. Ptáček, Krajíček, M. Hlavačka, Suur, J. Polák - M. Dvořák, Alinč, Milan Procházka - Tomík, Kraft, Hurtaj - Krátoška, Skuhravý, Kraus - Košťál, Lipianský, V. Polák. Trenéři: Pazourek, Rulík.
Zlín: Murín (28. M. Altrichter) - Zubíček, Blaťák, Tesařík, R. Hamrlík, Galvas, D. Nosek - Jenáček, Leška, Balaštík - Barinka, Kováčik, Martin Čech I - M. Okál, Kristek, Ambruz. Trenéři: Bokroš, Stuchlík.