Rubriky:

Tipsport extraliga

Polák si vyšlápl na tvrďáka! Dovolil si hit na Varaďu, ale nevěděl, koho atakuje

24. září 2012 15:01

První zápas a hned s cenou pro nejlepšího hráče Vítkovic. Stokilový řízný bek zámořského St. Louis Blues Roman Polák v neděli vynikal v zápase předloňských finalistů.

V první třetině se vám povedl hit na obávaného třineckého tvrďáka Varaďu. Měl jste v tom momentě radost?

Nevšiml jsem si, že je to on. Kdybych to věděl, tak si to rozhodně rozmyslím (směje se). Nešel bych do souboje, nemusím přece hned dráždit býka.

Byl Varaďa otrávený?

Neviděl jsem mu do obličeje. Kluci mi ale říkali, že se hned podíval, kdo si něco takového na něj dovolil. Pokoušel se mi to vrátit.

Viděl jste ho za zády?

Viděl a několikrát. Odplata se mu málem povedla, ale díkybohu jsem ty situace ustál. Po zápase jsme spolu prohodili pár slov a zasmáli se.

Proč Vítkovice prohrály sousedské derby s Třincem?

V první třetině jsme nevyužili ani jednu z mnoha šancí. Dvakrát jsme netrefili odkrytou branku a dvakrát nastřelili tyčku. Takový je hokej. Musíme se poučit, ale nesmíme o tom dlouho přemýšlet. Už v úterý v Litvínově čeká další utkání.

Jaký byl pro vás zápas v extralize po sedmi letech?

Mám toho dost. Vždyť já celé léto nehrál hokej pět na pět, až teď. Dohodli jsme se, že nebudu chodit na přesilovky, ale pak jsem chodil i na ně. Velké hřiště mi až takový problém nedělalo, trénoval jsem na něm, dá se to zvládnout. Musí to být lepší a lepší.

Překvapilo vás, že přišlo osm a půl tisíce diváků?

Potěšilo to a musím říct, že byli vynikající. Udělali v hale pořádný randál. V Americe je na hokeji dvacet pět tisíc diváků, ale nejsou slyšet. Oni se chodí na hokej najíst.

Vladimír Kolář, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..