Rubriky:

Tipsport extraliga

Famózní Růžička ničí soupeře. Budějovicím nasázel hattrick a dvě asistence navrch

6. října 2012 07:58 - Třinec

Soupeře drtí jak rozjetý tank. Třinecký střelec Martin Růžička je doslova k nezastavení. Ani v devátém utkání sezóny nevyšel střelecky naprázdno, hattrickem a dvěma asistencemi zničil České Budějovice a svoje střelecké konto v ročníku navršil už na dvanáct gólů.

Zápas Třince a Českých Budějovic byl představením jednoho muže. Růžička potvrdil střeleckou fazónu a třemi přesilovkovými zásahy rozcupoval ambice Jihočechů.

"Koho by netěšily tři góly v jednom utkání. Ale Třinec není jenom o mně, je to týmová hra, díky zasluhuje celé mužstvo od prvního do posledního hráče. Já jsem pak rád, že jsme zvládli další zápas a pokračujeme v tom dobrém startu sezóny. To je nejdůležitější," řekl po utkání Růžička.

Ani jedna branka se dnes neobešla bez jeho podpisu. Už ve třinácté sekundě vypracoval Růžička první pro Zíba, který vnesl do třineckých řad pohodu. "Podle mě to byl důležitý okamžik. První gól hrál velkou roli, hned v prvním střídání to z nás spadlo a bylo to pak vidět na uvolněném herním projevu celého mužstva," uvedl Růžička.

Všechny z levé parkety

Všechny tři branky nastřílel z tradiční parkety na levém křídle. A vždycky proti oslabenému soupeři. "Přesilovkám se věnujeme v tréninku a jsem rád, že se nám to v zápasech vrací. Vyplácí se nám to," sdělil Růžička.

I díky jeho příspěvku Třinečtí po šesti zápasech dokázali Budějovice obrat o všechny tři body. "O žádné sérii nevím. Ani nikdo z kluků v kabině o tom nemluvil, takže jsme si nic takového nepřipouštěli. Brali jsme to úplně normálně a podstatné je, že se to povedlo zvládnout," řekl Růžička.

Podle něj měli Oceláři celé utkání navrch. "Myslím, že jsme byli lepší. Už jsem řekl, že svou roli sehrál první gól. Pak jsme lépe bruslili a vynutili jsme si fauly. Z přesilovek jsem dávali góly," dodal.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..