Budějovice - Litvínov 0:3Litvínov veze tři body z Českých Budějovic, výhru zařídil kapitán Trávníček

30. Trávníček 0 : 1
56. Trávníček 0 : 2
60. Hübl 0 : 3

České Budějovice

Hokejisté Litvínova zvítězili v dohrávce 15. kola hokejové extraligy na ledě Českých Budějovic 3:0, výhru severočeského týmu zařídil dvěma góly kapitán Michal Trávníček. Duel oživily dvě hvězdy z NHL, které poprvé oblékly dres Mountfieldu - Martin Hanzal a Milan Michálek, svému týmu však příliš nepomohly.

Litvínov ukončil sérii čtyř porážek a posunul se na osmé místo tabulky, gólman Pavel Francouz poprvé v kariéře udržel v extralize čisté konto. Jihočeši si naopak připsali třetí porážku za sebou.

Trenér Draisaitl dvojici útočníků Michálek - Hanzal zařadil společně s Květoněm do první formace. Třetí posila ze zámoří obránce Ference ze zdravotních důvodu ze sestavy vypadl.

Do první vážnější šance se dostal v 5. minutě při signalizované přesilové hře Vydarený, brankáře Francouze ale nepřekonal. Oba celky poté předváděly, proč patří mezi nejméně produktivní týmy v extralize. České Budějovice mají na kontě nejnižší počet nastřílených branek, Litvínov je v této statistice čtvrtý nejhorší. Francouz ani jeho protějšek Kantor tak v první třetině nemuseli řešit žádnou složitou situaci.

Domácí nevyužili přesilovku, Litvínov je potrestal

Hned na začátku druhé části Jihočeši i díky přesilové hře zatlačili soupeře do obrany, závar na brankovišti ale Francouz vyřešil a Frühauf poté nedokázal trefit poskakující puk. Krátce před polovinou normální hrací doby měli domácí 75 sekund dlouhou početní výhodu pěti proti třem, ani v té ale branku vstřelit nedokázali.

Dvě sekundy po návratu prvního vyloučeného na led se navíc do brejku dostal Trávníček. Kantor sice jeho pokus zastavil, ale litvínovský kapitán byl zároveň faulován Hanzalem a rozhodčí dali hostujícímu útočníkovi šanci zopakovat si nájezd v trestném střílení. Při něm Trávníček suverénně Kantora překonal.

V 37. minutě mohl vyrovnat Květoň, ale gólman Severočechů byl připraven a jeho střelu vyrazil. Českobudějovičtí Francouze nedokázali překonat ani ve třetí třetině, naopak podruhé inkasovali. Po přečíslení dva na jednoho se prosadil podruhé Trávníček. Už v 58. minutě se domácí rozhodli riskovat bez brankáře, po Trávníčkově vyloučení hráli dokonce v šesti proti čtyřem, zdramatizovat duel se jim ale nepodařilo. Naopak Litvínov přidal třetí gól.

Dohrávka 15. kola hokejové extraligy:
HC Mountfield České Budějovice - HC Verva Litvínov 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 30. Trávníček z trest. střílení, 56. Trávníček (Hanzl, Martynek), 60. V. Hübl. Rozhodčí: Pešina, R. Svoboda - Jindra, Skopal. Vyloučení: 2:6. Bez využití. V oslabení: 0:2. Diváci: 3936.
České Budějovice: Kantor - Ptáček, Jank, Vráblík, Vydarený (26. Prokop), Kolarz, Frühauf - M. Michálek, Hanzal, L. Květoň - Kotalík, L. Kohn, Šimánek - Dej, Knotek, Podlešák - Rousek, Mertl, Suja. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.
Litvínov: Francouz - Posmyk, Kubát, Stříteský, Holub, K. Černý, Zeman, Gula, Brejčák - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Martynek, Trávníček, Hanzl - Jurčík, J. Černý, Ručinský - Písařík, Baláž, Martin Frolík. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.