Slavia - Vítkovice 0:1Oremus začal vítězně, Vítkovicím stačila v Edenu proti Slavii jediná trefa Poláka

11. Polák 0 : 1

Poprvé od loňského play-out se hokejisté pražské Slavie vrátili do stařičkého Edenu, oblíbená „garáž“ jim ale na bodový zisk proti Vítkovicím nestačila. Ostravanům k hubené výhře 1:0 stačila přesilovková trefa obránce Poláka z jedenácté minuty. Růžičkovi svěřenci pak sice měli místy až drtivou převahu, recept na vynikajícího gólmana Šindeláře však nenašli. Slovenský kouč Peter Oremus tak zažil na vítkovické střídačce vítěznou premiéru.

Hokejisté Vítkovic se radují z gólu do sítě Slavie - ilustrační foto.

Vyprodáno sice nebylo, i tak ale atmosféra v edenské „garáži" tu ze supermoderní arény v Libni několikanásobně převyšovala. A slávisty hned od úvodních minut viditelně nakopla. Vítkovický gólman Šindelář se měl co ohánět, agilitou sršel zejména mladík Hertl, jenže byli to hosté, kteří šli do vedení. Přesilovkovou kombinaci rozjel obránce Kuba, posila z Floridy, který za ostravský celek nastoupil premiérově, a vše završil důrazný zadák Polák dorážející na brankovišti.

Domácí však nepolevovali a dál hýřili aktivitou, dopláceli ale na mizernou produktivitu. Tak jako nejprve Růžička a vzápětí i Hertl, který si sice Šindeláře položil k ledu, pak ale nedokázal přehodit jeho beton.

Ani po první změně stran se obraz hry nezměnil, stejně jako slávistické trápení před brankou. Nejblíže vyrovnání byli po Kadlecově nahození Stránský s Jelínkem, Šindelář však jejich dorážky pochytal. Z ojedinělého protiútoku navíc mohl zvýšit vedení Vítkovic Ujčík, když se ale chystal zakončit do prázdné klece, jeden z bránících hráčů Slavie mu stačil nadzdvihnout hůl a tutovku tak zmařil.

Deset minut před třetí sirénou nahazoval puk na bránu od modré čáry Krenželok a Šindelářovi, který přes hradbu těl před sebou puk neviděl, pomohla horní tyčka. 46 vteřin před vypršením šedesáté minuty sáhli domácí ke hře bez brankáře, naopak Vítkovice putovaly po Ujčikově faulu do čtyř. Hubený náskok ale přesto uhlídaly.

20. kolo hokejové extraligy:
HC Slavia Praha - HC Vítkovice Steel 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka a nahrávka: 11. R. Polák (Ujčík). Rozhodčí: Kalivoda, Šindler - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 3287.
Slavia Praha: Furch - Kadlec, Kučný, Kuboš, Beňovič, Kolařík, Kempný, Šulc - Hertl, Alinč, Tomica - Skokan, Sobotka, Krenželok - Sklenář, V. Růžička ml., P. Jelínek - Stránský, Žejdl, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.
Vítkovice: Šindelář - R. Polák, Barinka, Rehák, Sloboda, Kuba, Voráček, L. Kovář - Ujčík, Burger, Klimek - Huna, Roman, Svačina - Bartánus, Strapáč, R. Hruška - Szturc, Kolouch, Šedivý. Trenéři: Oremus a Svozil.