Kometa Brno rozstřílela Jágrovo Kladno. Lídr z Plzně prohrál se Slavií po nájezdech

Brněnská Kometa porazila ve šlágru 28. kola hokejové Tipsport extraligy Rytíře Kladno pod vedením Jaromíra Jágra 4:0 a svého soupeře sesadila ze druhé příčky. Prohrál i lídr tabulky z Plzně, který podlehl na ledě Slavie 2:3 po nájezdech. V duelu dvou týmů ze samotného dna tabulky vyhrála Sparta v Liberci 2:1.

V přímém souboji o druhou příčku tabulky, který byl už dlouho dopředu vyprodán, se potvrdilo, že Jágrovo Kladno v této sezóně na brněnskou Kometu neumí. Rytíři už bez defenzívní opory Marka Židlického prohráli vysoko 0:4, s Kometou si tak připsali třetí porážku v tomto ročníku. Jágrovo Kladno navíc poprvé v sezóně nevstřelilo ani gól.

Vedoucí Plzeň sice bodovala proti Slavii poosmé za sebou, ale z O2 areny nakonec odjížděla s porážkou 2:3 po samostatných nájezdech, přestože dlouho bezbrankový zápas přerušil na začátku třetí třetiny úvodním gólem kapitán hostů Martin Straka. Slávisté ale průběh otočili a nakonec musel Jan Kovář zachraňovat pro Škodu, které chyběl nejproduktivnější hráč Tomáš Vlasák, alespoň prodloužení. V něm gól nepadl, samostatné nájezdy pak rozhodl navrátilec Jaroslav Bednář.

Kovář vychytal Litvínov

Vítkovice se po dvou porážkách dočkaly pod koučem Oremusem opět vítězství. S novou posilou v obraně Richardem Stehlíkem, na něhož nemá dobré vzpomínky kvůli zlomené čelisti Jaroslav Balaštík, otočily zápas se Zlínem, s nímž sice prohrávali 0:1, ale zejména zásluhou dvou gólů Rudolfa Huny zápas otočily. Na 4:2 pečetil do prázdné brány Jiří Burger. Berani tak po porážkách v Plzni a Pardubicích podlehli i ve Vítkovicích.

Českým Budějovicím se v poslední době v Litvínově příliš nedařilo, na výhru tam čekaly od ledna 2009. Tentokrát se ale dočkaly. Jihočeši dali naposledy Vítkovicím šest gólů, v Litvínově jim na výhru bohatě stačily čtyři. Trio posil z NHL Michálek, Hanzal, Prospal mělo velký podíl na náskoku 4:0, který na konečných 1:4 jen korigoval v závěru Stříteský. Pokazil tak čisté konto Jakubu Kovářovi, který se do brány hostů vrátil poprvé od 23. září.

Sparta vyhrála souboj nejhorších

Duel nejhorších týmů tabulky vyhrála po velkém boji Sparta, která Liberec porazila potřetí v sezóně. Severočechům nepomohl ani návrat potrestaného kapitána Petra Nedvěda. Hosté málem prohospodařili náskok 2:0. Po Víškově snížení byl v poslední minutě vyloučen Rachůnek, v přesilovce se ale Holešovičtí i s přispěním gólmana Neuvirtha ubránili.

Karlovy Vary po triumfu na Spartě sahaly tentokrát po velkém obratu proti Třinci, ten jim vyšel ale jen napůl. Západočeši prohrávali už 0:3 a následně 2:4, zápas však dotáhli především díky dvěma gólům Lukáše Pecha do prodloužení a následně do samostatných nájezdů, v nichž však pojistil domácím výhru Josef Hrabal. Oceláři tak porazili Energii podeváté za sebou.

Karlovy Vary - Třinec 4:5 po sam. náj.on-line
Branky: 32., 49.  Pech, 33. Vachovec, 44. Zucker - 2. Peterek, 7. Hrabal, 15. Polanský, 43. Adamský, roz. nájezd Hrabal
Slavia Praha - Plzeň 3:2 po sam. náj.on-line
Branky: 47. Hertl, 56. Poletín, roz. nájezd Bednář   - 43. Straka, 59. Kovář
Liberec - Sparta Praha 1:2on-line
Branky: 48. Víšek - 36. Hlinka, 43. Broš