Bratři Strakové přispěli k výhře Plzně nad Vsetínem

VSETÍN

Hokejisté Plzně zvítězili v 22. kole extraligy na ledě Vsetína 4:1. Domácí podali s výjimkou druhé části bídný výkon a po zásluze prohráli. Na straně hostů se čtyřmi asistencemi blýskli bratři Strakové, Martin i Michal si rovným dílem připsali po dvou přihrávkách.

Do plzeňské klece se místo reprezentačního gólmana Duby postavil Pejchar a v úvodní části se více jak deset minut nudil. Domácí začali vlažně a v páté minutě za to pykali. Nedoma si až z vlastní třetiny najel před Čechmánka, který jeho bekhend vyrazil jen před dojíždějícího Kudrnu, pro něhož nebylo problémem trefit odkrytou branku.

V šestnácté minutě se radovali Západočeši poté, co Důrasova slabá střela z pravého kruhu propadla překvapivě za Čechmánkova záda. Minutu před odchodem do kabin mohl korigovat Demel. Proti byl ale Jindřich, který kotouč mířící do prázdné plzeňské klece tečoval tělem mimo.

Do druhé části nastoupili Valaši jako vyměnění. Hned při prvním střídání hosty zle svírala Vakova formace a Plzeň se z tlaku vymanila jen díky faulu. Následnou výhodu jednoho muže využil Vak, který se po Němcově přihrávce trefil přesně pod horní tyčku. Gól domácí povzbudil. Všechny jejich šance však pochytal Pejchar.

Závěrečné dějství začali Vsetínští přesilovkou, byli to ovšem hosté, kteří mohli přidat třetí branku. Pospíšila fauloval ve vyložené šanci Němec a rozhodčí Jebavý překřížil ruce nad hlavou. Sám postižený však trestné střílení neproměnil, Čechmánek jeho pokus o blafák vystihl. V 49. minutě už byl ale krátký na projektil z hole obránce Trnky, který zužitkoval bratrskou spolupráci Michala a Martina Straky.

Domácí poté zcela odpadli. V 55. minutě nechali před Čechmánkem volného Martina Straku, s jehož střelou si ještě vsetínský gólman poradil, na dorážku Matějovského už byl ovšem krátký. V samotném závěru utkání ještě vyprovokoval domácí Klesla rvačku. Do pěstního souboje se s ním pustil o hlavu menší Jindřich, který se vsetínským zadákem prohrál jasně na body.

Vsetín - Plzeň 1:4
Třetiny: 0:2, 1:0, 0:2. Branky a nahrávky: 23. Vak (Němec, Radivojevič) - 5. Jaroslav Kudrna (M. Nedoma), 16. Důras (Michal Straka, Špaček), 49. Trnka (Michal Straka, Martin Straka), 55. Matějovský (Martin Straka). Rozhodčí: Jebavý - Český, Kostka. Vyloučení: 5:9, navíc Klesla - Jindřich (oba 5 min. a do konce utkání). Využití: 1:0. Diváci: 3010.
Vsetín: Čechmánek - Jaškin, Gřegořek, Němec, Gýna, Klesla, Frolo - Veselý, Brabenec, Somík - Zadina, Vlach, Selingr - Radivojevič, Vak, Demel - Dubec, Pavliš, Korotvička. Trenéři: Stavjaňa, Neliba.
Plzeň: Pejchar - M. Nedoma, Trnka, Jindřich, M. Výborný, Výtisk, Špaček, od 41. min. navíc Cartelli - Martin Straka, Kracík, Matějovský - Paroulek, J. Straka, Cibák - F. Mrázek, Jaroslav Kudrna, D. Pospíšil - Důras, Michal Straka, Míka. Trenéři: Přerost, J. Kučera.