Góly kladenských veteránů na Spartě nestačily, Plzeň senzačně otočila ve Varech

Kompletní sedmičku zápasů si připravila na neděli hokejová Tipsport extraliga, kterou čeká v příštím týdnu pauza s ohledem na „ruský“ díl Euro Hockey Tour v Moskvě. Vedoucím celkem zůstává se šestibodovým náskokem Plzeň, jíž se podařilo během tří minut otočit nepříznivé skóre v Karlových Varech. Nejhorším celkem ligy zůstal Liberec, který prohrál doma s Chomutovem 1:2 na nájezdy.

O řadu opor oslabená Plzeň v pátek podlehla doma Pardubicím a v západočeském derby ve Varech to s Indiány také nevypadalo vůbec růžově. Domácím se podařilo jít do vedení ve 14. minutě gólem Bicka a poté kralovali oba gólmani. Až v přesilovce 5 na 3 v poslední desetiminutovce se Plzni povedlo rozebrat obranu domácích a srovnat trefou Gulaše a týž hráč přesně o tři minuty zařídil hostům tři body. Karlovarští navíc v závěru předvedli neuvěřitelný kiks, když se chystali na power play, při odvolávání brankáře ale měli příliš mnoho hráčů na ledě a museli se sami bránit v oslabení.

Náskok Plzně se tak neztenčil, jak doufali hráči druhé brněnské Komety, kteří na ledě Slavie dohráli o půlhodinu dřív. Slavia nedokázala navázat na páteční vítězství nad Litvínovem a po celý zápas tahala za kratší konec. Proti Falterovi se dokázal prosadit pouze Bednář, který vyrovnával před polovinou utkání na 1:1. Hosté pak ale udeřili zásluhou Hrušky a Erata a po zásluze si odvezli tři body.

Krok s Kometou dál drží třetí Zlín, který v neděli sestřelil doma Litvínov. Hostující Černý sice stačil zareagovat na rychlý gól Honejska, ještě v první třetině šli ale domácí opět do vedení po brance Köhlera. Ve druhé třetině zkompletoval Honejsek druhý hattrick v sezóně a destrukci Severočechů dokonal v poslední minutě Balaštík.

Oceláři a Rytíři ztratili kontakt se špičkou

Po páteční porážce ve Vítkovicích klopýtli i v neděli na ledě Sparty hokejisté Kladna. Pražané vstoupili do utkání proti týmu Jaromíra Jágra bez přehnaného respektu a po první třetině vedli o dva góly. Ještě před polovinou utkání se hostům sice podařilo vyrovnat brankami Jágra a Hlaváče, domácí ale opět rychle odskočili na rozdíl dvou branek. V 53. minutě snížil na rozdíl jediného gólu další kladenský veterán Patera, Sparta ale odpověděla dalšími dvěma góly a poprvé v sezóně slaví nad Kladnem vítězství.

Odstup Kladna od elitní trojice tak narostl z jednoho na čtyři body a stejný osud potkal i Třinec, který v neděli čekalo 85. "hutnické" derby s Vítkovicemi. Oceláři šli sice na ledě soupeře do vedení, domácí ale zápas čtyřmi brankami v řadě otočili a posunuli se z desátého na osmé místo tabulky.

Hokejisté Pardubic v pátek obrali lídra, v dnešním duelu s Budějovicemi se ale k elitní šestce přiblížit nedokázali. Hosty dostal do vedení už ve třetí minutě Prospal a na vyrovnání Kousala pak ještě ve druhé části reagoval dvěma zásahy Langhammer. Jihočeši tak svého dnešního soupeře v tabulce přeskočili a jsou devátí, Pardubice uzavírají nejlepší desítku. Jedenáctou Spartu dělí od desítky dva body.

Liberec ztrácel na předposlední Chomutov jediný bod a na domácím ledě toužil svého soupeře dostat do pozice nejhoršího. Jenže Bílým Tygrům se podařilo během utkání pouze odpovědět na vedoucí gól Lušňáka, když před polovinou zápasu srovnal Nedvěd. Nakonec rozhodovaly až nájezdy a v nich vystřelil dva body hostům Michael Frolík.

Tipsport extraliga - 30. kolo
Liberec - Chomutov 1:2 po sam. nájezdechon-line
Branky: 29. Nedvěd - 19. Lušňák, rozh. nájezd Frolík.
Slavia Praha - Kometa Brno 1:3on-line
Branky: 27. Bednář - 17. Švrček, 39. Hruška, 53. Erat.
Karlovy Vary - Plzeň 1:2on-line
Branky: 14. Bicek - 53. Gulaš, 56. Gulaš.
Zlín - Litvínov 5:1on-line
Branky: 2. Honejsek, 16. Köhler, 27. Honejsek, 29. Honejsek, 60. Balaštík - 14. Černý.
Pardubice - Č. Budějovice 1:3on-line
Branky: 26. Kousal - 3. Prospal, 29. Langhammer, 40. Langhammer.
Sparta Praha - Kladno 6:3on-line
Branky: 1. Hlinka, 12. Hovorka, 32. Bahenský, 33. Ton, 58. Hovorka, 60. Broš - 21. Jágr, 29. Hlaváč, 53. Patera.
Vítkovice - Třinec 4:1on-line
Branky: 16. Klimek, 22. Huna, 40. Strapáč, 49. Klimek - 11. Varaďa.