Tipsport extraliga

ANKETA: Hattricky Jágra s Květoněm, či čtyřgólový Gulaš? Vyberte hvězdu 31. kola extraligy

20. prosince 2012 16:52 - Praha

Hned dva hokejisté zaznamenali v 31. kole Tipsport extraligy hattrick a asistenci k tomu. Kladenského Jaromíra Jágra a třineckého Davida Květoně však předčil Milan Gulaš z Plzně, který se proti Liberci trefil hned čtyřikrát. Který z hráčů si zaslouží titul muž kola? Hlasujte v anketě na konci článku.

Petr Horník, Právo

Radek Duda

1. Radek Duda

Bílí Tygři Liberec

3 (1+2)

Liberecký útočník se vrátil do Plzně, kde minulé dvě sezóny působil. Bílí Tygři i zásluhou jeho branky a dvou asistencí uhráli na ledě lídra alespoň bod za prohru 5:6 po samostatných nájezdech.

Milan Gulaš

2. Milan Gulaš

HC Škoda Plzeň

4 (4+0)

Už po deseti minutách hry proti Liberci měl na svém kontě dvě branky, v poslední minutě základní hrací doby přidal třetí. Aby toho nebylo málo, proměněným rozhodujícím samostatným nájezdem skóroval plzeňský forvard počtvrté.

Josef Hrabal

3. Josef Hrabal

HC Oceláři Třinec

3 (0+3)

Třinecký zadák připravil tři branky svého týmu a přispěl k výhře Ocelářů 6:4 nad nováčkem z Chomutova.

Jiří Hudler

4. Jiří Hudler

3 (2+1)

Premiéru v dresu Třince oslavil útočník patřící v zámořské NHL Calgary stylově. Dva góly vstřelil sám, na další nahrál.

Jaromír Jágr

5. Jaromír Jágr

Rytíři Kladno

4 (3+1)

Kladenská hvězda si v letošní sezóně připsala druhý hattrick, pod výhru 5:4 proti Pardubicím se podepsala ještě jednou nahrávkou.

Pavel Klhůfek

6. Pavel Klhůfek

HC Slavia Praha

2 (2+0)

Jedenadvacetiletý forvard pražské Slavie v dosavadních čtyřech zápasech, které v letošní sezóně odehrál, nebodoval. Proti Karlovým Varům se střelecky prosadil dvakrát a sešívaní Západočechy zdolali 4:1.

David Krejčí

7. David Krejčí

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice

2 (2+0)

Pardubický útočník ve třetí třetině dvěma zásahy v rozmezí osmatřiceti vteřin otočil stav na ledě Kladna z 1:2 na 3:2, úřadující mistr ale náskok ztratil a prohrál 4:5.

David Květoň

8. David Květoň

4 (3+1)

Stejně jako Jágr pomohl třinecký útočník k triumfu svého týmu 6:4 nad Chomutovem třemi góly a jednou asistencí a i on v letošní sezóně zaznamenal druhý hattrick.

Petr Leška

9. Petr Leška

PSG Zlín

3 (1+2)

Útočník Zlína si v přímém souboji o druhé místo proti Kometě připsal branku a dvě asistence, v hodnocení účasti na ledě má na svém kontě plus čtyři.

Tomáš Plekanec

10. Tomáš Plekanec

3 (0+3)

V předchozích dvou vzájemných zápasech vždy sestřelil Pardubice hattrickem, na třetí pokus se kladenský útočník zhostil role nahrávače, když připravil tři trefy Rytířů.