Slavia - Sparta 4:3 SNPraze vládne Slavia, třetí výhru nad Spartou vystřelil v nájezdech Růžička

65. Růžička (rozhodující nájezd) 4 : 3

Ani napotřetí v probíhající sezóně nedokázali hokejisté Sparty porazit v pražském derby rivala Slavii. Holešovičtí přitom měli zápas dobře rozehraný, ještě na začátku třetí třetiny vedli o dva góly, nakonec ale prohráli 3:4 po samostatných nájezdech. Ten rozhodující proměnil slávista Růžička.

Bez útočníka Tomáše Hertla hrajícího na šampionátu dvacítek se musela v pražském derby obejít Slavia a už před zápasem vyvstávala otázka, zda-li se najde spoluhráč, jenž by zastoupil jeho střeleckou mušku. Vždyť to byl právě Hertl, který předchozí dvě vzájemná měření sil v této sezóně v závěrečných minutách rozhodl vítězným gólem.

Hned třikrát si během první dvacetiminutovky zahrály oba týmy v přesilovce, výhoda hráčů v poli však spíš působila kontraproduktivně. Slavia dokonce při první své přesilové hře mohla po Kolaříkově chybě na útočné modré čáře inkasovat, ujíždějící Ton ale z levého křídla branku přestřelil. V sedmnácté minutě se do dosud největší šance prodral Sklenář, jeho střelu nad ledem ale Neuvirth ukázkovým rozklekem vyrazil.

Sparta během devíti vteřin dvakrát udeřila

Na začátku druhé třetiny se do sólového nájezdu dostal Alinč, branku ale minul. Od tohoto momentu to byla Sparta, která převzala iniciativu a začala na ledě dominovat. Ivan Rachůnek nejprve dělovým projektilem vyprášil Furchovy betony, následně zůstal puk volně ležet ve slávistickém brankovišti, žádný z hostujících hráčů jej ale nedokázal procpat za čáru.

Ve 26. minutě vypálil z otočky Pilař a kotouč odrazem od Brošovy brusle skončil v síti domácích. O pouhých devět vteřin později navíc zamířil Gřegořek přesně mezi Furchovy betony a Sparta vedla už o dvě branky. V polovině základní hrací doby musel po srážce se Sobotkou odstoupit ze zápasu Neuvirth, jehož místo mezi třemi tyčemi ve sparťanské kleci zaujal Schwarz.

I slávisté dali v rozmezí necelé minuty dva góly

Čisté konto však udržel necelé dvě minuty. Při dvojnásobné přesilovce napřáhl na modré čáře Kuboš a Slavia snížila. Jenže Holešovičtí odpověděli za čtyři minuty, rovněž v početní výhodě se z pravého kruhu trefil přesně pod víko Ton a Sparta vedla znovu o dva góly.

V nájezdech rozhodl Růžička

Jenže slávisté nesložili zbraně a od 46. minuty se mohlo začínat od znovu.  Nejprve po krásné individuální akci nalezl Bednář bekhendovou střelou volné a místo nad Schwarzovou lapačkou, za dalších 52 sekund nahazoval puk na branku Krenželok a po nešťastné teči od hole sparťanského zadáka Krenželoka prošel puk Schwarzovi mezi betony.

V 57. minutě mohl rozhodnout Sacha Treille, Furcha si položil k ledu, pak ale z půl metru trestuhodně nezasunul puk do odkryté branky. Sparta tlačila, sahala po plném bodovém zisku, jenže protože ani nadvakrát neuspěl Sekáč, šlo se do prodloužení. V něm naopak prováhal nadějnou možnost slávista Sobotka, a tak rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých vystřelil domácím bod navíc Růžička.

35. kolo hokejové extraligy:
HC Slavia Praha - HC Sparta Praha 4:3 SN (0:0, 1:3, 2:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 31. Kuboš (Kadlec, Sobotka), 45. Bednář (Holub), 46. Krenželok (Alinč), rozhodující samostatný nájezd V. Růžička ml.- 26. Broš (Pilař, Sekáč), 26. Gřegořek (S. Treille), 35. P. Ton (J. Hlinka, Pilař). Rozhodčí: Minář, Turčan - Bláha, J. Ondráček. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 10 205.
Slavia: Furch - Kadlec, Dresler, Kuboš, Holub, Kolařík, Kempný, Kučný - Bednář, V. Sobotka, Tomica - Micka, Alinč, Krenželok - Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář - Stránský, Klhůfek, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.
Sparta: Neuvirth (29. Schwarz) - Pilař, Sičák, Gřegořek, Milam, Philipp, Jan Hanzlík, Vallin - S. Treille, J. Hlinka, Tenkrát - Hovorka, Broš, Sekáč - P. Ton, Přibyl, I. Rachůnek - Jánský, Forman, Bahenský. Trenéři: Jandač a Votruba.