Vést 2:1 a během chvilky prohrávat 1:2? I tohle zažili hokejisté Plzně ve Zlíně

Zlín

Kuriózní moment nastal během úterního šlágru 38. kola hokejové Tipsport extraligy mezi druhým Zlínem a vedoucí Plzní. Za nerozhodného stavu 1:1 vstřelil Kovář druhý gól Západočechů, hosté se ale z trefy radovali jen chvilku. Sudí Husička totiž po konzultaci s videorozhodčím zjistil, že branky dosáhl o pár vteřin dříve i Zlín, a tak Škodovka nejenže nevedla, ale dokonce 1:2 prohrávala...

Na začátku 32. minuty totiž útočník Beranů Petr Holík zamířil do odkryté klece, v brankovišti stojící plzeňský obránce Jakub Jeřábek ale puk odehrál do bezpečí. Protože si sudí Husička nebyl jistý, jestli kotouč přešel brankovou čáru, nechal ve hře pokračovat a rukou u ucha signalizoval, že při nejbližším přerušení hry pojede nepřehlednou situaci přezkoumat k videu.

Mezitím však v téže minutě překonal zlínského gólmana Horčičku hostující Kovář a na střídačce extraligového lídra zavládlo veselí. Trvalo však jen chvilku. Videorozhodčí totiž Husičkovi sdělil, že gólu dosáhl už Holík, a proto nemůže být uznána Kovářova branka.

„Pořádně jsem neviděl ani hokejku toho obránce (Jeřábka), myslel jsem, že je to gól," vracel se ke své trefě na zlínských webových stránkách dvacetiletý útočník. „Rozhodl druhý gól, který mohl zápas převážit v jejich nebo v náš prospěch. To byl podle mě zlomový okamžik. Nepamatuji si, že bych někdy něco takového zažil," tvrdil kapitán Zlína Petr Čajánek.

Právě on o dvě minuty později přidal svůj druhý gól v zápase, i když hodně šťastný. Jeho nahození od mantinelu totiž gólman Svoboda vyrazil jen ke spoluhráči Marušákovi, od kterého se puk odrazil za čáru. Plzeň tento nešťastný moment definitivně položil, ze stadiónu Luďka Čajky odjela s porážkou 1:4 a přerušila tak svou sérii osmi vítězství.