Třinec - Karlovy Vary 3:2Třinec na Vary umí, vydřel nad nimi desátou výhru v řadě

7. Peterek 1 : 0
14. Rákos 2 : 0
16. Skladaný 2 : 1
17. Pohl 2 : 2
25. Polanský 3 : 2

Hokejisté Třince odstartovali závěrečnou čtvrtinu základní části extraligy vydřenou výhrou 3:2 nad Karlovými Vary. Vítězný gól vstřelil ve 25. minutě útočník Jiří Polanský. Oceláři porazili Energii podesáté v řadě a přidali osmý zápas do aktuální série utkání, ve kterých bodovali.

Nejlepší tým v domácím prostředí začal jaksepatří zostra a už v šesté minutě zajistil Třinci vedení Peterek, který si na brankáři Závorkovi smlsnul bekhendovým blafákem. Třinec měl v úvodní desetiminutovce více ze hry. I podruhé udeřil z rychlého kontru; Květoň puk ideálně naservíroval Rákosovi, proti jehož střele se už Závorka nemohl přesunout včas.

Nepodařený úvod ale Energii nepoložil. Hosté dva dny po výhře ve Vítkovicích znovu předváděli sympatický hokej s dobrým bruslením a Skladaný jim přesným švihem z mezikruží vrátil naději. Západočeši chytli šanci za pačesy a na vymazání dvougólové ztráty jim postačilo 97 sekund. Vlach poslal do samostatného nájezdu Pohla a ten prostřelil Hrubce podruhé.

Třinec měl s houževnatým soupeřem plné ruce práce. Jeho pozici ale vylepšil třetí gól, když se Polanský prodral před Závorku, roztáhl si ho dlouhou kličkou a bekhendem kotouč poslal pod jeho betonem do branky.

Přestože se hrál vcelku vyrovnaný hokej, více vyložených šancí měli domácí. S jejich využíváním ale byli na štíru. Klimenta přestřelil branku, Orsava si zblízka vylámal zuby na Závorkovi. Karlovarské brejky nedaly Třinci spát do posledních minut. Tím spíše, když Oceláři v závěru prohospodařili tři přesilovky v rychlém sledu. Závorka si při nich zapotil snad jen při Růžičkově pokusu z brankoviště.

Zarputilý výkon hostům na body nestačil. Už 100 sekund před koncem se odhodlali k power play, ale domácí vítězství už nijak neohrozili.

HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 3:2 (2:2, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Peterek (M. Růžička), 14. Rákos (D. Květoň, Orsava), 25. Polanský (Adamský, Klimenta) - 16. Skladaný (Vachovec), 17. Pohl (Roman Vlach). Rozhodčí: Polák, Hradil - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:5, navíc Hrabal - Zaťovič oba 10 min. Bez využití. Diváci: 3543.
Třinec: Hrubec - Ovčačík, Roth, Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, Kania - M. Růžička, Peterek, Varaďa - D. Květoň, Rákos, Orsava - Klimenta, Polanský, Adamský - Hrňa, Zagrapan, Hampl. Trenéři: Turek a Janků.
Karlovy Vary: Závorka - D. Nosek, J. Drtina, Prošek, Gulaši, Gründling, Grman, J. Látal, Kloz - Bicek, Pech, Zaťovič - Pohl, J. Doležal, Roman Vlach - Zucker, Skuhravý, Košťál - Skladaný, Vachovec, T. Rohan. Trenéři: Žemlička, Kverka a Kněžický.