Hokejisté Brna zvítězili ve středečním utkání 47. kola Tipsport extraligy doma nad vedoucí Plzní 3:2 po samostatných nájezdech a přerušili tak sérii osmi porážek za sebou. Třinec deklasoval ve svém hájemství Kladno 7:2 a po čtyřech prohrách v řadě znovu zažil radost z vítězství. Ve šlágru kola pak Zlín udolal před vlastními fanoušky Spartu 2:1 v prodloužení. České Budějovice zdolaly nováčka z Chomutova 2:0. Karlovy Vary rozstřílely Vítkovice 8:3 a oživily naději na překolo play-off. Litvínov zvítězil nad Pardubicemi 3:2 po samostatných nájezdech.

Zlínský útočník Antonín Honejsek (třetí zleva) oslavuje se spoluhráči gól do sítě pražské Sparty.

Napínavé střetnutí mezi Brnem a plzeňskými Indiány musely rozřešit až samostatné nájezdy, ve kterých byla úspěšnější Kometa. Rozhodující exekuci provedl Tomáš Svoboda, který se navíc trefil ještě ve 35. minutě. Západočeši nadále drží první místo v tabulce, na druhý Zlín mají náskok čtyř bodů. Moravané poskočili na devátou pozici.

Oceláři rozhodli duel proti Kladnu v prostřední dvacetiminutovce, kdy čtyřikrát skórovali. Slezané se třikrát prosadili v přesilovkách. Dva góly a jednu asistenci si připsal útočník Jiří Polanský.

Magnet kola mezi Zlínem a Spartou byl dvě třetiny ve znamení brankářů. Holešovický celek přiblížil k vítězství ve 48. minutě Tenkrát. Jenže Balaštík o šest minut později zařídil Beranům prodloužení, které po necelých dvou minutách ukončil Honejsek.

Piráti poprvé pod trenérem Čelanským prohráli

Důležité body v boji o účast ve vyřazovací části zaznamenaly České Budějovice, které poprvé v tomto ročníku nejvyšší soutěže dokázaly porazit Chomutov. Jihočeský Mountfield rozhodl utkání v rozmezí 49. a 51. minuty, kdy se trefili Lukáš Květoň a Ptáček. Piráti poprvé pod vedením kouče Čelanského padli a v tabulce zůstávají poslední. Druhou nulu v sezóně udržel gólman Jakub Kovář.

Karlovy Vary zásluhou výtečné druhé třetiny porazily Vítkovice vysoko 8:3. Dvakrát zacílili do černého Martin Zaťovič a Vojtěch Polák. Lázeňský tým ztrácí na desáté místo momentálně šest bodů.

Drama se odehrálo v Litvínově, kde domácí Verva udolala úřadujícího mistra z Pardubic v samostatných nájezdech. Severočeši dosáhli na cenné body a zvýšili odstup před sedmým Kladnem na rozdíl čtyř bodů.

Hokejová Tipsport extraliga, 47. kolo
Třinec - Kladno 7:2
Branky: 4. a 39. Polanský, 10. Hrňa, 23. D. Květoň, 33. Hrabal, 36. Adamský, 41. Zíb - 9. Valský, 18. D. Růžička.
Zlín - Sparta Praha 2:1 po prodl.
Branky: 54. Balaštík, 62. Honejsek - 48. Tenkrát.
České Budějovice - Chomutov 2:0
Branky: 49. L. Květoň, 51. Ptáček.
Litvínov - Pardubice 3:2 po sam. náj.
Branky: 8. Ručinský, 49. Lukeš, rozh. nájezd V. Hübl - 22. Rolinek, 58. Somík.
Karlovy Vary - Vítkovice 8:3
Branky: 26. a 32. Zaťovič, 30. a 35. V. Polák, 2. J. Drtina, 13. Doležal, 31. Skuhravý, 38. Grman - 2. Kudělka, 42. R. Huna, 60. Bartánus.
Brno - Plzeň 3:2 po sam. náj.
Branky: 35. a rozh. nájezd T. Svoboda, 49. J. Hruška - 39. Jan Kovář, 41. Pletka.