Hokejisté pražské Slavie zvítězili v pátečním utkání 50. kola Tipsport extraligy na ledě Chomutova 4:0 a posunuli se na první místo tabulky. Dosud vedoucí Plzeň totiž prohrála v Kladně 2:1 po samostatných nájezdech a klesla na druhou pozici. Na Západočechy se navíc bodově dotáhl Zlín, který vyhrál v Českých Budějovicích 4:2. Třinec podlehl doma Litvínovu 2:5 a připsal si čtvrtou porážku v řadě. Obhájce titulu z Pardubic si odvezl důležité tři body z Brna a výrazně se přiblížil účasti ve vyřazovací části. Předposlední Liberec počtvrté v sezóně zdolal Karlovy Vary výsledkem 3:1 a na Energii ztrácí už jen bod.

Slávistický útočník Lukáš Krenželok (vlevo) slaví s obráncem Michalem Kempným gól do sítě Chomutova.

Slavia vyhrála posedmé v řadě a vykročila za ziskem Prezidentského poháru. Druhou nulu v sezóně vychytal gólman Dominik Furch, jenž navíc v utkání zaznamenal i asistenci. Nováček nejvyšší soutěže neuspěl proti sešívaným ani na čtvrtý pokus a zůstává poslední s mankem osmi bodů na Liberec.

Pražany stíhá Zlín, který si odvezl tři body z Českých Budějovic. Na první pozici ztrácí aktuálně dva body. Jihočeskému Mountfieldu chyběla gólmanská jednička Jakub Kovář. Mezi třemi tyčemi ho nahradil Pavel Kantor, jenž měl 26 úspěšných zákroků. Porážku svého mužstva ale neodvrátil.

Kladenští Rytíři udolali Indiány a oživili naději na přímou účast ve čtvrtfinále. Středočeši brzy vedli po trefě Dragouna. Hosté se dočkali vyrovnání v 50. minutě, kdy puk za Cháberova záda dopravil Kratěna. Následné prodloužení vítěze neurčilo a na řadu tak přišly samostatné nájezdy. V nich zajistil domácím bonusový bod Koba Jass. Lotyšský forvard se v pátém zápase za Kladno radoval již z třetího gólu.

Pardubice se bodově dotáhly na Vítkovice

Litvínov rozhodl duel v Třinci ve druhé třetině, kdy hned třikrát skóroval. Severočeši díky výhře odsunuli svého soupeře v tabulce na šesté místo. Dvěma brankami přispěl k tříbodovému zisku Richard Rapáč. Slezané nadále hledají formu, zvítězili jen v jednom z posledních devíti zápasů.

Pardubice v repríze loňského finále play-off posedmé za sebou porazily Brno a dotáhly se bodově na Vítkovice. Východočeši se zásluhou lepšího skóre dostali na desátou příčku, s Ostravany mají ovšem horší bilanci vzájemných zápasů. Svěřenci trenéra Říhy na ledě Komety dvakrát prohrávali, pokaždé ale srovnali a ve 46. minutě dokonali obrat. Dvěma zásahy se podílel na triumfu Východočechů slovenský útočník Martin Bartek.

Duely mezi Libercem a Karlovými Vary skončily v tomto ročníku pokaždé vítězstvím Bílých Tygrů 3:1 a stejně tomu bylo i v pátek. Podještědský celek nasměroval k páté domácí výhře v řadě Filippi, jenž se těšil z desáté trefy v sezóně. V přesilovce pak zvýšil Kudrna a ve 34. minutě upravil na 3:0 kapitán Nedvěd. Porážku lázeňského týmu alespoň zmírnil zkraje třetí třetiny Kumstát. Šance Energie na předkolo play-off se po porážce pod Ještědem posunula pouze do roviny teorie.

Hokejová Tipsport extraliga, 50. kolo:
Třinec - Litvínov 2:5
Branky: 43. Orsava, 59. Bonk - 33. a 53. Rapáč, 8. R. Hanzl, 28. Ručinský, 30. V. Hübl.
Chomutov - Slavia Praha 0:4
Branky: 11. Krenželok, 24. Kadlec, 46. Poletín, 47. Hertl.
Kladno - Plzeň 2:1 po sam. nájezdech
Branky: 6. Dragoun, rozh. nájezd Jass - 50. Kratěna.
České Budějovice - Zlín 2:4
Branky: 23. Ptáček, 35. Dej - 18. Čajánek, 32. Šlahař, 37. Okál, 60. Holík.
Kometa Brno - Pardubice 2:3
Branky: 2. Lušňák, 19. Holec - 10. a 45. Bartek, 36. Kočí.