Zlínu stačila k výhře nad Vary Okálova trefa

ZLÍN

Hokejisté Zlína po dvou domácích porážkách za sebou tentokrát na vlastním ledě zabodovali naplno. V 32. extraligovém kole porazili Karlovy Vary 1:0 poté, co jediným úspěšným střelcem byl kapitán mužstva Miroslav Okál. Brankář Martin Altrichter poprvé v sezóně vychytal čisté konto.

Po posledních prohrách udělal zlínský kouč Bokroš změny v sestavě. Do Leškova elitního útoku zařadil Kováčika, reprezentační křídelník Erat se zase posunul do Čajánkovy formace. A právě Erat byl v první třetině nejaktivnějším hráčem na ledě. Jeho dravé průniky hostující hráči jen stěží zachytávali, ale přesto se do první šance dostali Západočeši. Po Alinčově střele netrefil Altrichterovu branku z velmi dobré pozice Dvořák, na druhé straně zasahoval Málek po bekhendovém pokusu Záhorovského.

Hráči Hamé se gólu dočkali v početní výhodě. Vyloučení Kumstáta potrestal Okál, který se po ráně Zubíčka nejlépe zorientoval před karlovarskou bránou. Hosté mohli odpovědět vzápětí, při dalším oslabení však neztrestal chybu Martina Hamrlíka slovenský útočník Hurtaj. Ve 12. minutě ujížděl Erat sám na Málka, jenže posila Energie prokázala své kvality. Stejně úspěšný byl i při dalším sólovém úniku Jenáčka před koncem první třetiny.

Ani přestávka nevyvedla s chutí hrající celek úřadujících mistrů z tempa a Málek byl až do 30. minuty v mnohem větší permanenci než jeho protějšek Altrichter. Největší možnost ke zvýšení náskoku měl opět Okál, jenže po Eratově akci puk do sítě nepropasíroval. Pak převzali iniciativu hosté, kteří toužili po vyrovnání, a gólman Hamé musel řešit řadu ošemetných situací. Nejnebezpečněji vypadala akce Krátošky, který zkoušel překonat Altrichtera po vyjetí od zadního mantinelu. V 37. minutě podruhé v utkání jel na Málka rychlonohý Erat, ale Lipianský ho zastavil faulem a místo puku skončil v karlovarské kleci domácí útočník.

Ve třetí dvaceminutovce měli hosté možnost zachránit bodový zisk při dvou přesilovkách, vyloženou příležitost si ale zásluhou pozorně bránících domácích hokejistů nevypracovali. Naopak ve vlastním oslabení ujel Leška, stejně jako jeho spoluhráči však ztroskotal na Málkovi. V závěru domácí výběr málem přišel o výhru, ale deset vteřin před koncem Alinč trefil jen konstrukci Altrichterovy branky.

Zlín - Karlovy Vary 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka a nahrávky: 8. M. Okál (Zubíček, Čajánek). Rozhodčí: Nečas - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 4646.
Zlín: M. Altrichter - M. Hamrlík, Blaťák, Zubíček, R. Hamrlík, Tesařík, D. Nosek - Balaštík, Leška, Kováčik - M. Okál, Čajánek, M. Erat - Jenáček, Martin Čech I, Záhorovský. Trenéři: Bokroš, Stuchlík.
Karlovy Vary: Málek - F. Ptáček, Kutlák, Bauer, M. Hlavačka, J. Polák, Suur, Harant - Petr Kumstát, Skuhravý, Kraus - M. Dvořák, Alinč, Hurtaj - Krátoška, Kraft, Lipianský - Košťál, Bednařík, Pech. Trenér: Rulík.