Tipsport extraliga

Vítkovice srovnaly sérii s Budějovicemi. Kladno udolalo Pardubice v prodloužení a je blízko postupu

2. března 2013 17:20 - Praha
(Aktualizováno: 2. března 2013 20:30)

Hokejisté Vítkovic zvítězili v sobotním druhém utkání předkola play off extraligy na ledě Českých Budějovic 4:0 a srovnali stav série na 1:1. Kladno udolalo doma Pardubice 3:2 po prodloužení, když rozhodující gól vstřelil v 65. minutě Jakub Valský. Rytíři vedou v sérii hrané na tři výhry už 2:0 a přiblížili se postupu do čtvrtfinále.

Vítkovický trenér Oremus nasadil oproti prvnímu duelu mezi tři tyče Filipa Šindeláře, který udržel čisté konto. Zápas na jihu Čech se lámal ve druhé třetině, v níž hráči Mountfieldu nevyužili přesilovku pět na tři, naopak Vítkovičtí po trefách Strapáče a Káni soupeři odskočili a náskok si až do samotného konce pohlídali.

Valský rozhodl

Hrdinou druhého sobotního duelu mezi Kladnem a Pardubicemi se stal stejně jako v prvním střetnutí Valský. Východočechy nasměroval k výhře v 54. minutě Nosek. Jenže hosté vedení ztratili. Tři minuty před koncem totiž Patera využitou přesilovkou poslal zápas do prodloužení, které ukončil zmiňovaný Valský. Čtyřiadvacetiletý forvard tak rozhodl v Kladně obě střetnutí.

Série se nyní stěhují do Ostravy a Pardubic. Třetí zápasy jsou na programu v pondělí.