Eliášovo vítězné loučení zařídil Uram

ZNOJMO

Branka Marka Urama v třetí minutě prodloužení rozhodla o vítězství hokejistů Znojma nad mistrovským Zlínem 2:1. Jednou asistencí se rozloučil se znojemským dresem útočník Patrik Eliáš, jenž odchází do ruského Magnitogorsku.

Patrik Eliáš (vpravo) odehrál poslední zápas v dresu Znojma.

Zlín vsadil na důrazný nátlakový hokej. Napadání soupeře už v jeho obranném pásmu vyneslo hostům v úvodním třetině nejen herní převahu, ale také mnoho získaných kotoučů. Orli proti této taktice působili v první třetině značně bezradně, nedokázali založit kloudnou útočnou akci a jejich kombinační souhra vázla. Z tlaku si také Zlín vypracoval několik šancí a po deseti minutách nejlepší ligový střelec Balaštík po Leškově přihrávce otevřel skóre. Zlín si vypracoval i další střelecké příležitosti, které však pozorný brankář Slávik zlikvidoval.

Hra Znojma se ale ve druhé třetině výrazně zlepšila. Kromě pohybu přidali Orli i na důrazu v osobních soubojích, dostávali se mnohem častěji k zakončení, ovšem s pozorným brankářem Altrichtrem si nedokázali poradit. V náporu Znojmo zastavilo vyloučení Vorla, jenž za zranění Kováčika odseděl na trestné lavici čtyři minuty. Přesilovku ale hrál Zlín příliš staticky a nedůrazně, Orli tak bez větších problémů bránili čisté konto.

Vypadnuté plexisko zavinilo pauzu

Dvě neplánované přestávky rozdrobily úvod třetí třetiny. Nejdříve v 52. minutě se podařilo sice Čajánkovi doklepnout z bezprostřední blízkosti na druhý pokus kotouč do sítě, sudí Mikula ale po konzultaci s videorozhodčím gól neuznal, neboť ještě před jeho dosažením byla posunutá domácí branka. O minutu později vypadlo za brankou Zlína plexisklo a nehrálo se téměř dalších deset minut.

Přestávky napomohly více Orlům, kteří získali převahu a ve 47. minutě Roman Erat tečoval střelu obránce Bičánka a na změnu směru už Altrichter nestačil reagovat. Hra dostala v závěru spád, Znojmo propáslo při vyloučení dvojice Nosek a Okál 95 sekund trvající přesilovku pěti proti třem. Zlín velmi dobře obranným trojúhelníkem narušoval kombinace soupeře, kterého přinutil k chybám. Zápas tak dospěl do prodloužení, v němž se po Pucherově přihrávce prosadil Uram.

Jan Votruba (Znojmo): "Zlín hrál velmi dobře a aktivně v obraně. Takřka polovinu zápasu jsme se nemohli dostat do tempa. Až když jsme začali soupeře více napadat, tak se nám podařilo vyrovnat. Mrzí nás, že se nám nepodařilo proměnit dlouhou přesilovku pěti proti třem, neboť jsme mohli získat tři body. Ovšem i se dvěma body proti takovému týmu, jakým má Zlín, musíme být spokojeni."

Jaroslav Stuchlík (Zlín): "Zápas měl vysoké tempo a navzdory porážce jsme s výkonem našich hráčů spokojeni. Klíčem k vítězství bylo proměňování brankových šancí, což se nám tentokrát nedařilo. Na jeden vstřelený gól se totiž nedá vyhrát."

Znojemští Orli - Hamé Zlín 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 47. R. Erat (Bičánek, Eliáš), 63. Uram (Pucher) - 10. Balaštík (Leška). Rozhodčí: Mikula - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:4. Bez využití. Diváci: 4987.
Znojmo: Slávik - Němeček, Bičánek, Benák, Mojžíš, Toman, Čakajík, Křetínský - R. Erat, Ludvík, Eliáš - Plášek, Pucher, Uram - I. Rachůnek, Haman, Vorel - Ondřej, Mikulík, Barus. Trenéři: Hořava a Votruba.
Zlín: M. Altrichter - M. Hamrlík, Blaťák, Zubíček, R. Hamrlík, Tesařík, Nosek, Vosátko, Galvas - Balaštík, Leška, Kováčik - Okál, Čajánek, M. Erat - Barinka, Martin Čech I, Záhorovský - Mokrejš, Kristek, Ambruz. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.