Vítkovice se protrápily ke dvěma bodům

OSTRAVA

Vítkovice se bavily hokejem v 36. kole extraligy jen třetinu, naopak Znojmu, jež hrálo poprvé bez všech posil z NHL patřilo dalších čtyřicet minut. Orli stáhli manko a pošesté v řadě dovedli souboj do prodloužení, v něm však Irgl zajistil Ostravanům osmou výhru v devátém utkání v řadě.

Důrazný Erat skóroval po 69 s, to však bylo ze strany hostů v první části vše. Vítkovice se prosazovaly díky skvělému pohybu v útočné třetině. Vůjtek se ukázkově trefil už ve třetím utkání v řadě, obrat poté dokonala formace hostů z prvoligové Sarezy s mladým Hulvou na křídle.

Od druhé části ale v brance hostů Slávika nahradil Přikryl a jeho tým pookřál. Ostravané znervózněli ve chvíli, kdy Pucher snížil, a domácí museli přežít pár oslabení.

Zápas se pak změnil v souboj znojemských střelců s brankářem Pincem, překonal jej ale už jen Čakajík. Unavený domácí tým zmobilizoval síly v nastavení, kdy zařídila bonusový bod Irglova dorážka. I Znojmo, které bodovalo poosmé v řadě, ale bylo spokojeno.

Vladimír Vůjtek, trenér Vítkovic: "Ve druhé a třetí třetině jsme se trápili, pomáhali si fauly a nakonec byli rádi za dva body."

Miloš Hořava, trenér Znojma: "Začali jsme až příliš vlažně, ale pak jsme srovnali stav i hru. Škoda dalších šancí."

Vítkovice - Znojmo 4:3 pp (3:1, 0:1, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Vůjtek (J. Štefanka), 6. Hulva (Šebesta), 16. Šebesta (Hulva, R. Procházka), 64. Irgl (Hubáček) - 2. R. Erat (Bičánek), 25. Pucher (Uram, Plášek), 43. Čakajík (Toman, Vorel). Rozhodčí: Homola - Čížek, Padevět. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 5409.
Vítkovice: Pinc - Philipp, Dresler, Černošek (8. Pavel Kumstát), Chmelíř, Prokop, Hudec - Vůjtek ml., J. Štefanka, Varaďa - Irgl, Turek, Hubáček - Míka, Burger, Krenželok - Hulva, R. Procházka, Šebesta (34. - 40. Tomášek). Trenéři: Vůjtek st. a Holaň.
Znojmo: Slávik (21. Přikryl) - Benák, Mojžíš, Němeček, Bičánek, Čakajík, Toman, Křetínský - Plášek, Pucher, Uram - R. Erat, Ludvík, Mikulík - Vorel, Haman, I. Rachůnek - Ondřej, Barus, Hradecký. Trenéři: Hořava, Votruba.