Třinečtí střelci recept na Lašáka nevymysleli

PARDUBICE

Po dvě třetiny vyrovnané utkání s Třincem rozhodl v nejkvalitnější závěrečné části dvěma góly agilní Bulis a přisoudil tak Pardubicím čtvrté vítězství v řadě. Východočeši za první dvacetiminutovku gólmana Biegla neohrozili, na druhé straně musel často hasit šance domácí strážce branky Lašák.

Ilustrační foto

Pardubice pak přece jen zvýšily obrátky, ale gól nepřinesl nájezd Hejduka ani střela Bulise. Festival promarněných šancí pokračoval i při 49vteřinové dvojnásobné početní výhodě domácích.

Třinečtí zodpovědnou hrou v defenzívě čekali na chyby soupeře, střelu Pletky ovšem Lašák bravurně kryl. O chvíli později ale Čáslava od modré v přesilovce otevřel skóre.

V závěrečném dějství nejprve domácí zvýšili vedení, ale vzápětí souhra Skořepy s Janků vrátila Třinci naději na zvrat. Hosté vycítili příležitost, připravili si i řadu šancí, ale ztroskotali na výborném Lašákovi.

Blízko vyrovnání byl Podhradský, blafák však už nedotáhl. Tříbodovou jistotu pro domácí zařídil výborně hrající Bulis pět minut před koncem.

Vladimír Martinec, trenér Pardubic: "Dlouho jsme se nemohli prosadit, vázla souhra. Klíčovou postavou byl Lašák, který nás podržel v rozhodujících momentech."

Lubomír Pokovič, trenér Třince: "Předvedli jsme kvalitní výkon, bohužel propadli v koncovce. V závěru nám chybělo štěstí ke zvratu."

Pardubice - Třinec 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 36. Čáslava (Snopek, Blažek), 42. Bulis (A. Novotný), 55. Bulis (Mikeska) - 44. Janků (Skořepa, Pavelek). Rozhodčí: Jebavý - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:6, navíc Podhradský (Třinec) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 8235.
Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, A. Novotný, Havíř, Vyhlídal, Mudroch - P. Sýkora, Dopita, Rolínek - Hejduk, Mikeska, Bulis - Průcha, T. Blažek, Pištek - Kolář, Koukal, Korhoň. Trenéři: V. Martinec a Šejba.
Třinec: Biegl - J. Malinský, Klouček, Hunkes, Mezei, Podhradský, Všetečka, Houdek, Chvátal - Kucharczyk, R. Král, Pletka - Pavelek, Skořepa, Janků - Melenovský, Peterek, Bouz - Bordowski, Polanský, Zbořil. Trenéři: Pokovič, P. Marek a Mach.