Rubriky:

Tipsport extraliga

Třinec už nepočítá s Kloučkem, Ovčačíkem nebo Hrňou

7. května 2013 11:10 - Třinec

Mezi několika hokejisty, kteří opouštějí extraligový Třinec, jsou i zkušení obránci Tomáš Klouček a Ctirad Ovčačík. Klub neprodloužil smlouvu ani s útočníkem Erikem Hrňou a jiného forvarda Tomáše Klimentu patrně uvolní do jiného týmu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Ani jeden z těchto čtyř hokejistů už ani nezahájil letní přípravu pod koučem Jiřím Kalousem, který na trenérském stanovišti nahradil Josefa Turka. Hlavně Klimenta s Kloučkem patřili v uplynulé sezoně do základní sestavy Ocelářů: třiatřicetiletý Klouček sehrál 59 utkání s bilancí gólu a sedmi asistencí, o čtyři roky mladší Klimenta naskočil do 61 zápasů, nastřílel 14 branek a na 15 přihrál.

"Při tvorbě kádru musíme brát na zřetel nové nařízení svazu o nutnosti limitu pěti mladých hráčů. Přiznám se, že tohle je docela oříšek, ale musíme se s tím poprat," uvedl na oficiálním třineckém webu Kalous.

Podle něj v celku končí také slovenský obránce Peter Bezuška a útočník Martin Podešva, kteří se ale v sestavě prvního mužstva objevovali sporadicky.

I přes nové svazové nařízení o povinném startu mladých hráčů má slezský klub nadále zájem o služby veterána Jana Peterka. Ten bude mít v říjnu 42 roků. "Mám eminentní zájem, aby tady Honza Peterek pokračoval. Je to vynikající hokejista a svým přístupem a především zkušenostmi může inspirovat mladší spoluhráče," řekl Kalous.

Na zkoušku do přípravy do Třince přišli dva obránci Daniel Krejčí ze Slavie a Petr Gewiese ze Šumperka.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..