Sparta v závěru dotáhla náskok Zlína

Hokejisté pražské Sparty dokázali ve šlágru 42. kola hokejové extraligy dotáhnout třígólový náskok zlínského Hamé. Domácí celek vedl ve 14. minutě už 3:0, Sparta třemi góly v závěrečné třetině dokázala vyrovnat. Na konečných 4:4 srovnával ve vlastním oslabení Petr Nedvěd v 57. minutě. Zlín je po remíze stále ve vedení extraligy, druhá Sparta ztrácí jeden bod.

V dramatickém duelu o první místo v tabulce měli sice dlouho navrch Zlínští, ve vypjatém finiši však Pražané vyrovnali a vynutili si dělbu bodů. Domácí vedli až o tři branky, v přesilovkách i oslabení se ale prosazovali hosté, a to rozhodlo o konečné remíze 4:4.

V úvodu si Zlínští vypracovali uklidňující náskok zásluhou Jenáčkovy dorážky, Eratovy teče a Barinkovy parády před Břízovou brankou, pak snížil Broš na 1:3, ale po druhém gólu Jenáčka zvýšili domácí na 4:1, a zdálo se být rozhodnuto.

V závěrečné třetině však skóroval Nedvěd v přesilovce i v oslabení, další gól v přesilovce přidal Pilař a došlo na prodloužení. V zápase bohatém na šance nastřelili ještě tyčky sparťané Ton a Výborný a domácí Blaťák. Ton spálil dvě sóla a velké možnosti měli i zlínští Okál a Erat, ani pětiminutové prodloužení však remízovou tajenku nevyluštilo, i když v něm domácí reklamovali neuznaný gól.

Hamé Zlín - Sparta Praha 4:4 (3:0, 1:1, 0:3 - 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Jenáček (Balaštík), 9. M. Erat (M. Hamrlík), 14. Barinka (Vosátko), 30. Jenáček (Balaštík, Leška) - 24. Broš (Hlaváč, Majeský), 44. Nedvěd (Ton, D. Výborný), 49. Pilař (D. Výborný, Nedvěd), 57. Nedvěd (Hlaváč). Rozhodčí: Minář - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:10, navíc Schnábel (Sparta) 10 min. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 6206.
Zlín: Murín - M. Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Kudělka, Nosek, Zubíček, Vosátko, Galvas - Balaštík, Leška, Jenáček - Okál, Čajánek, M. Erat - Mokrejš, Kristek, Záhorovský - Barinka, M. Čech I, Kováčik. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Sparta: Bříza - Pilař, Jan Hanzlík, Majeský, Schnábel, Dobroň, J. Řezníček, Richter - Kratěna, Nedvěd, D. Výborný - Ton, Sivek, Hlaváč - Olesz, Broš, Chabada - Kašpařík. Trenéři: Lener, Gudas a Jelínek.