Zlín v derby zdolal Vsetín

Úřadující mistr přehrál ve valašském derby Vsetín a udržel si i nadále vedení v tabulce. V neúprosné bitvě o každý metr ledu měl zpočátku navrch Zlín, ale stačil jeden nepřehledný závar před Murínem, aby Klesla zajistil hostům vedení.

Po změně stran dosáhli domácí kýženého obratu, když během minuty zaskočili Čechmánka nejprve Mokrejš a po něm Leška, jenž přes bezmocně ležícího gólmana soupeře poslal puk pod víko vsetínské branky. Těsně před koncem druhé třetiny dokázal Klesla vyrovnat z přesilovky, ale v nástupu do závěrečné části hry udeřil bleskurychle Barinka a strhl vedení znovu na stranu domácích.

V závěru se Vsetínští odhodlali k power-play, ale 15 vteřin před koncem poslal M. Erat kotouč do jejich prázdné branky.

Jaroslav Stuchlík, asistent trenéra Zlína: "Za větší aktivitu v prvních dvou třetinách jsme si vítězství zasloužili. Ze spousty šancí jsme proměnili jen minimum."

Antonín Stavjaňa, trenér Vsetína: "Průběh utkání byl hodně hektický, gratuluji soupeři k vítězství."

Zlín - Vsetín 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 27. Mokrejš (Kristek), 28. Leška (Blaťák), 45. Barinka, 60. M. Erat (Mokrejš) - 7. Klesla (Vlach), 39. Klesla (Somík, Gřegořek). Rozhodčí: Turčan - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 8:8, Jaškin 10 min. a 5 min. a do konce utkání, Vlach (oba Vsetín) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 5753.
Zlín: Murín - M. Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Zubíček, Nosek, Galvas - Balaštík, Leška, Čajánek - Mokrejš, Kristek, M. Erat - Barinka, Martin Čech I, Kováčik. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Vsetín: Čechmánek - Klesla, Frolo, Chvátal, Gřegořek, Jaškin, Němec - Veselý, Brabenec, Somík - Selingr, Vlach, Dubec - Demel, Vak, Kovář. Trenéři: Stavjaňa a Neliba.