Jihlava podlehla Třinci až v prodloužení

TŘINEC

Zajímavý, ofenzivní hokej nabídl souboj dvou nejhorších týmů soutěže. Do baráže mířící Jihlava byla aktivnější, ale hosty vychytal Vojtek a prodloužení Dukle pokazil faul Lubiny. Hosté hráli už bez vyhozeného tria Kaděra, Buzek, Mareš, a přesto byli nebezpečnější.

Oceláři solidně bruslili, navíc získali vedení, ale v úvodu druhé třetiny o něj přišli.

Šance se střídaly rovnoměrně, vyloženější asi měla Jihlava, jenže 3 s před koncem třetí části po zbytečném faulu skončil duel pro Lubinu a v nastavení Třinečtí svou přesilovku využili.

Lubomír Pokovič, trenér Třince: "Čekali jsme, že to budě těžké, poděkovat můžeme Vojtkovi, který nás podržel."

Kamil Konečný, asistent trenéra Jihlavy: "Kromě střelecké produktivity bych mohl být spokojen, hráli jsme s chutí."

Třinec - Dukla Jihlava 2:1 pp (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 18. Mikšan (Míka, Melenovský), 63. Skořepa (Malinský) - 23. P. Altrichter (Punčochář). Rozhodčí: Kubeš, Turčan - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 5:5, navíc Lubina (Jihlava) 5 min a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 3021.
Třinec: Vojtek - Všetečka, F. Štefanka, Hunkes, J. Malinský, Houdek, Křetínský - Míka, Melenovský, Mikšan - Pavelek, Janků, Skořepa - Martynek, Bordowski, Polanský. Trenér: Pokovič, Marek a Mach.
Jihlava: Hronek - Ficenc, Malena, Devečka, Šmarda, Kuchyňa, Punčochář, od 31. Zajac - Vostřák, Vala, Klimt - A. Padělek, L. Říha, Lubina - Jeslínek, Bakus, Čachotský - Rytnauer, P. Altrichter, Dobrovolný. Trenéři: Farda a Konečný.