Tipsport extraliga

Plzeň podlehla Liberci a přišla o šanci na play-off

27. února 2005 21:09 - LIBEREC

Hokejisté Liberce předvedli v duelu 51. kola extraligy Západočechům, jak se mají proměňovat šance. Od začátku šli nekompromisně za vítězstvím, kterým zároveň sebrali soupeři i teoretickou naději na účast v play-off.

Po deseti minutách si na Kotalíkovu přesnou přihrávku najel V. Nedorost a ještě před první přestávkou se od modré trefil Fischer v přesilovce.

Spolupráce obou borců přinesla i třetí gól v plzeňské síti hned po 25 vteřinách druhé části. A za chvíli neudržitelný Nedorost završil hattrick.

Andrašovský sice v početní výhodě pěti proti třem snížil, ale po druhé Fischerově trefě byl náskok vítězů znovu čtyřgólový a Pejchar v plzeňské brance přenechal své místo Ježovi.

Hosté čtyři minuty před koncem stáhli na 5:3, jenže vzápětí Vrbata upravil na konečný tříbrankový rozdíl.

Josef Paleček, trenér Liberce: "Zápas jsme měli ve své režii a díky střelecké pohotovosti jsme ho zdárně dotáhli do konce."

Ivan Vlček, asistent trenéra Plzně: "Naši hráči se nedokázali vyrovnat s obrovskou bojovností a nasazením soupeře."

Liberec - Plzeň 6:3 (2:0, 3:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 11. V. Nedorost (Kotalík), 18. Fischer (R. Vrbata), 21. V. Nedorost (Fischer), 23. V. Nedorost (R. Vrbata), 31. Fischer (Čermák), 56. R. Vrbata - 26. Andrašovský (Cartelli, Duda), 47. D. Pospíšil (Jindřich, D. Moravec), 56. Trnka (Cartelli, Andrašovský). Rozhodčí: Minář, Smeták - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 12:11, navíc Čermák - Marshall oba 10 min., Paroulek 5 min a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 3950.
Liberec: Hnilička - Klouček, Fischer, L. Šmíd, Jiruš, Ovčačík, Jiří Hanzlík, Jareš, M. Duben - R. Vrbata, Kotalík, V. Nedorost - Čermák, Rataj, Tomajko - Podkonický, Vaic, V. Novák - P. Rozsíval, Klimenta, Víšek. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.
Plzeň: Pejchar (31. Jež) - Marshall, Trnka, Cartelli, M. Výborný, L. Procházka, Jindřich, od 30. navíc Pulpán - Duda, Michal Straka, Andrašovský - Paroulek, D. Pospíšil, D. Moravec - Adamský, Kudrna, Matějovský - od 32. navíc M. Polák, Kracík, Důras. Trenéři: Neubauer a Vlček.