Zlínu test před play-off nevyšel

ZLÍN

Generálka na play-off se v úterý vydařila lépe Liberci, i když o své výhře rozhodl až v poslední minutě hry. Severočeši začali pěkně od podlahy a po dvou minutách vedli už 2:0, když domácího Altrichtera přehodili zblízka Nedorost a Podkonický.

Pak sice Čajánek prostřelil gólmana hostů, ale Vajcova dorážka pozvedla znovu akcie Liberce a Zlín se vzpamatoval teprve ve druhé třetině.

V té začal konečně bránit a během dvou minut stačil vyrovnat. Nejprve Bonk blafákem oklamal Stejskala a potom se prosadil Okál.

V samotném závěru však Kotalík využil chvilkové nepozornosti domácí obrany a rozhodl ve prospěch Liberce. Závěrečná power play Zlína už skončila bez úspěchu.

Zlín - Liberec 3:4 (1:3, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Čajánek (Bonk), 26. Bonk (Čajánek, R. Hamrlík), 27. Okál (Mokrejš, Kováčik) - 1. V. Nedorost (R. Vrbata), 2. Podkonický (Ovčačík), 12. Vaic (Klimenta, P. Rozsíval), 60. Kotalík (R. Vrbata, Nedorost). Rozhodčí: Mikula, Rejthar - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 9:9. Bez využití. Diváci: 4128.
Zlín: M. Altrichter (12. - 12. Štůrala) - Vosátko, Blaťák, Galvas, R. Hamrlík, Nosek, Zubíček - Balaštík, Leška, Veselý - Čajánek, Bonk, Jenáček - Okál, Mokrejš, Kováčik - Barinka, M. Čech, Záhorovský. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Liberec: Stejskal - Klouček, Fischer, L. Šmíd, Jiruš, M. Duben, Jareš, Ovčačík, Jiří Hanzlík - R. Vrbata, Kotalík, V. Nedorost - Čermák, Rataj, Tomajko - V. Novák, Podkonický, S. Procházka - Klimenta, Vaic, P. Rozsíval. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.