Litvínov zaskočil Zlín, Sparta vydřela vyrovnání

Předpoklady, že letošní play off bude patřit k nejzajímavějším v historii, se začaly naplňovat hned druhý hrací den vyřazovacích bojů. Litvínov se nevzdal ani za nepřiznivého stavu a ve Zlíně třemi góly ve třetím dějství otočil průběh zápasu na konečných 3:1. Srovnaná je i série Sparty proti Vítkovicím, Pražanům pomohly k výhře 5:4 čtyři využité přesilovky.

DEFAULT TITLE

Vítěz základní části extraligy, celek Hamé Zlín, klopýtl na své cestě za obhajobou titulu. Ve druhém utkání čtvrtfinále litvínovští hokejisté dlouho nemohli překonat brankáře Zlína Igora Murína a až do 49. minuty po gólu Veselého prohrávali. Pak srovnal v přesilovce Šlégr a Zálešák o dvě minuty později poslal Litvínov do vedení. Zlín už odpověd nenalezl a po trefě Brandy do prázdné branky podlehl 1:3.

Čtyři góly v početní výhodě pomohly hokejistům Sparty ke srovnání čtvrtfinálové série proti Vítkovicím na 1:1. Sparta v sobotu nezaspala úvod a v 10. minutě vedla 2:0. Moravané dokázali vyrovnat, Sparta ale dalšími dvěma trefami v přesilovkách odskočila na 4:2. Vítkovice pak dvakrát dokázaly snížit na rozdíl jednoho gólu, vyrovnat už nestačily.