Tipsport extraliga

Litvínov zaskočil Zlín, Sparta vydřela vyrovnání

6. března 2005 09:15 - PRAHA

Předpoklady, že letošní play off bude patřit k nejzajímavějším v historii, se začaly naplňovat hned druhý hrací den vyřazovacích bojů. Litvínov se nevzdal ani za nepřiznivého stavu a ve Zlíně třemi góly ve třetím dějství otočil průběh zápasu na konečných 3:1. Srovnaná je i série Sparty proti Vítkovicím, Pražanům pomohly k výhře 5:4 čtyři využité přesilovky.

SPORT/Ondřej Lazar Krynek

Vítěz základní části extraligy, celek Hamé Zlín, klopýtl na své cestě za obhajobou titulu. Ve druhém utkání čtvrtfinále litvínovští hokejisté dlouho nemohli překonat brankáře Zlína Igora Murína a až do 49. minuty po gólu Veselého prohrávali. Pak srovnal v přesilovce Šlégr a Zálešák o dvě minuty později poslal Litvínov do vedení. Zlín už odpověd nenalezl a po trefě Brandy do prázdné branky podlehl 1:3.

Čtyři góly v početní výhodě pomohly hokejistům Sparty ke srovnání čtvrtfinálové série proti Vítkovicím na 1:1. Sparta v sobotu nezaspala úvod a v 10. minutě vedla 2:0. Moravané dokázali vyrovnat, Sparta ale dalšími dvěma trefami v přesilovkách odskočila na 4:2. Vítkovice pak dvakrát dokázaly snížit na rozdíl jednoho gólu, vyrovnat už nestačily.