Kladno i Liberec snížily náskok favoritů

Hokejisté Kladna a Liberce se ve čtvrtek představili poprvé v letošním play-off extraligy na domácím ledě a oba týmy udělaly radost svým příznivcům. Kladenští rozstříleli Pardubice 4:0 a snížili tak stav série na 1:2. Liberec udolal pražskou Slavii 3:2 a stejně jako středočeský celek vybojoval první vítězství ve vyřazovací části.

Kladno odmítlo pozici outsidera a jasnou výhrou před nadšenými fanoušky nenechalo ambiciózní Pardubice přiblížit postupu. "Celé mužstvo hrálo výborně, ukázněně v obraně a s maximálním nasazením," chválil své svěřence kladenský kouč Zdeněk Müller.

Domácí se ujali vedení v závěru první třetiny a rozhodující úder zasadili soupeři dvěma brankami v rozmezí tří minut v polovině utkání. "Chybělo nám bruslení a hlavně klid i důraz před brankou. Potřebujeme na prohru rychle zapomenout a být znovu připraveni," hodnotil třetí vzájemný duel pardubický asistent Jiří Šejba.

Vítězná premiéra na severu Čech

V Liberci se ve čtvrtek hrálo historicky první utkání extraligového play-off a domácí svým fanouškům přichystali vítěznou, ale dramatickou premiéru. Hostující Slavia se už v první minutě dostala do vedení a Liberečtí, jejichž sestava po dvou prohrách v Praze doznala značných změn, se z úvodního šoku probrali až v polovině první části.

Ve druhém dějství se Severočeši ujali vedení, které v závěru poslední třetiny potvrdil v oslabení R. Vrbata. Pražané sice okamžitě kontrovali Vašíčkovým gólem, jejich mohutný finiš ale k vyrovnání nevedl. "Jsem rád, že se potvrdila moje slova o tom, že doma budeme víc kousat," prohlásil po utkání spokojeně trenér Liberce Josef Paleček.

Čtvrté duely čtvrtfinále Kladna s Pardubicemi a Liberce se Slavií se hrají v pátek od 17hodin.

ČESKÁ POJIŠŤOVNA PLAY-OFF 2004/05
HAMÉ ZLÍN - CHEMOPETROL LITVÍNOV (stav série 2:2)
KOMPLIKACEZlínský Leška má zlomený kotník, sezóna pro něj skončila
SPARTA PRAHA - VÍTKOVICE (stav série 1:3)
REFERÁTVítkovice opět vyhrály, Spartě hrozí vyřazení
MOELLER PARDUBICE - RABAT KLADNO (stav série 2:1)
REFERÁTKladno vymazalo produktivní Pardubice
SLAVIA PRAHA - BÍLÍ TYGŘI LIBEREC (stav série 2:1)

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.