Liberec zvládl i druhý domácí zápas a vyrovnal sérii

Stejnou mincí oplatili hokejistům pražské Slavie hráči Liberce. Bílí Tygři vyhráli oba dva domácí zápasy a srovnali čtvrtfinálový souboj na 2:2. Ve čtvrtém utkání série zahájil skvěle Liberec a v osmé minutě vedl 2:0, za Slavii snižoval na 3:1 ve 45. minutě Dlouhý. Pojistku přidal v 52. minutě Vaic. Série pokračuje v neděli v Praze.

Hokejisté Liberce během čtvrtfinále s pražskou Slavií.

Liberec, povzbuzený čtvrtečním vítězstvím, vlétl do utkání jako uragán. Po odehraných 120 sekundách po faulu slávistického hráče v signalizované výhodě Jan Tomajko nadvakrát trefil přesně nad klečícího Fraňka a Liberec vedl.

Náskok domácích zvýšil v 8. minutě Stanislav Procházka, kterého pěknou žabičkou uvolnil Václav Nedorost. Procházku nestihl pokrýt vracející se Graňák a hbité levé křídlo propálilo Fraňka.

Trenér Slavie Vladimír Růžička začal míchat sestavou, na přesilovku poslal do hry Davida Hrušku, hosté ale ani v početní výhodě neuspěli. Největší šanci lapil Supovi pozorný Hnilička.

Rataj pohotově tečoval Modrého nahození

Ve 30.minutě potrestal vyloučení Vašíčka Igor Rataj. Slovenský hráč domácích pohotově bekhendem tečoval nahození Modrého a Liberec šel do tříbrankového vedení. Téměř z protiútoku mohl odpovědět Vondrka, jehož dorážku pokryl Hnilička.

Ve 33. minutě mohl definitivně rozhodnout Čermák, prudkou přihrávku Rataje ale nezpracoval a ve vyložené pozici se do zakončení nedostal. Prázdnou branku za chvíli netrefil Radim Vrbata. Liberec byl aktivní a Slavii příliš před Hniličku nepouštěl.

Největší šanci Slavie ve druhé třetině spálil ve 38. minutě Pálffy, který po přihrávce Tomicy zpoza branky netrefil Hniličkovu branku. Vzápětí Pálffy hrubě chyboval při rozehrávce a v oslabení mohl skórovat Vrbata.

Naději vykřesal Dlouhý

Naději pro Slavii vykřesal ve 45. minutě Radek Dlouhý, který využil výbornou práci Graňáka na modré čáře. Dlouhý si zpracoval Graňákovu přihrávku a bekhendem chladnokrevně zavěsil.

Definitivně o vítězi rozhodla 52. minuta. Obránci Slavie Žabka s Graňákem se příliš odvážně snažili získat puk, zapomněli na Vaice a Slovák ve službách Liberce rychlým švihem nad Fraňkovo rameno přidal čtvrtý gól.

Karel Dvořák (Liberec): "Potvrdil se trend, že se v play off doma vyhrává. Venku sice nehrajeme moc dobře, ale věřím, že po dnešním výkonu můžeme na Slavii uspět. Chtěl bych poděkovat za podporu skvělým divákům. Podkonický dostal před zápasem vysoké teploty, chtěli jsme jej šetřit."

Jiří Kalous (Slavia): "Je to těžká série, což se dnes potvrdilo. Nedaří se nám hra v přesilovkách, poslední tři zápasy jsme v nich neskórovali, musíme se při nich tlačit víc do branky. Ale ty chyby si rozebereme v klidu."

Bílí Tygři Liberec - Slavia Praha 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 3. Tomajko (Rataj, Čermák), 8. S. Procházka (V. Nedorost, Fischer), 30. Rataj (Modrý. Tomajko), 52. Vaic (Kotalík) - 45. Dlouhý (Graňák). Rozhodčí: Bolina, Smeták - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 8:11, navíc Žabka (Slavia) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5080 (vyprodáno).
Liberec: Hnilička - Klouček, Fischer, Jiří Hanzlík, Modrý, L. Šmíd, Jiruš, M. Duben - R. Vrbata, V. Nedorost, S. Procházka - Vaic, Kotalík, V. Novák - Čermák, Rataj, Tomajko - P. Rozsíval, Plodek, Víšek. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.
Slavia: Franěk - J. Novák, Špaček, Kadlec, Kolařík, Žabka, Graňák - Pálffy, Stümpel, Tomica - Vlasák, Vašíček, Antoš - L. Havel, Beránek, Sup - Vondrka, M. Kopecký, R. Dlouhý - D. Hruška. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.
Stav série: 2:2