Tipsport extraliga

Jordanova naděje na play off ještě žije

7. dubna 2003 11:27 - NEW YORK

Basketbalisté Washingtonu vybojovali v Bostonu důležité body a naděje Michaela Jordana na prodloužení basketbalové kariéry o letošní play off stále žije. Jordan se v dresu Wizards zasloužil o důležité vítězství v prodloužení, tým z hlavní¨ho města má stále naději na osmé místo ve Východní konferenci.

Jordan dal 25 bodů a přidal 13 doskoků. Jeho celku zbývá odehrát šest zápasů, osmému Milwaukee, jež má v současnosti na kontě o tři výhry a jeden odehraný zápas víc, už jen čtyři.

"Máme za sebou velké vítězství a matematicky jsme stále ve hře. Nezbývá, než dál vyhrávat a vyhrávat a věřit. Mám ale jasno, tentokrát budu končit s úsměvem na tváři," upozornil Jordan, který pro letošek ohlásil potřetí a naposled konec své hvězdné dráhy. Prohru Bostonu v poměru 98:99 neodvrátilo ani 36 bodů Paula Pierceho.

Bryant opět spasil Lakers

Prodlužoval se i duel obhájců titulu s Phoenixem a z triumfu 115:113, který zároveň znamenal jistotu play off, se radovali domácí Lakers. Osud zápasu ovlivňoval Kobe Bryant - čtvrt minuty před koncem normální hrací doby vyrovnal, necelou půlminutu před vypršením prodloužení vstřelil vítězný koš.

Už v pátek košem v poslední sekundě rozhodl zápas v Memphisu. "To je moje práce, člověče. Tyhle momenty miluju," říkal Bryant rozpustile novinářům. Celkem dal 26 bodů, na druhé straně se marně snažil čtyřicetibodový Stephon Marbury.

Ještě o bod víc vstřelil Antawn Jamison z Golden State při vítězství 106:99 nad Denverem. Sedmatřicátému úspěchu v sezóně v podání loňských outsiderů přihlížel Jiří Welsch pouze z lavičky.

San Antonio se dotáhlo na Dallas

V duelu druhých nejúspěšnějších týmů jednotlivých konferencí San Antonio porazilo Detroit 89:83 a výhrou s pořadovým číslem 57 se vyrovnalo dosavadnímu lídrovi ligy Dallasu. Mavericks ale mají zápas k dobru a stále vedou.

Devátý triumf Spurs za sebou zařídil Tim Duncan, autor 25 bodů a 21 doskoků. Další z pronásledovatelů Dallasu, Sacramento, završilo úspěšně šestizápasové putování po cizích palubovkách, výhra 97:81 ve Filadelfii byla v této sérii už pátá.

4. Portland + 47 29 61,8
5. Minnesota + 48 30 61,5