Finiš Kladna v Olomouci přišel pozdě, extraliga se mu vzdaluje. Chomutovští zdolali Boleslav

Olomouc

Hokejisté Kladna dál čekají na barážovou výhru a šance na udržení extraligy se jim vzdaluje. Podlehli i v Olomouci. Zato Chomutov, další tým, který hrál v téhle sezóně nejvyšší soutěž, po třech kolech vládne tabulce, když otočil utkání s Mladou Boleslaví. Piráti těsně před závěrečnou sirénou vyrovnali a v prodloužení nakonec rozhodli díky trefě Pulpána.

Radost Olomouckých hokejistů v barážovém utkání proti Kladnu, druhý zprava je střelec Mario Cartelli.

Piráti v baráži poprvé ztratili, ale výhru přesto stačili zachránit. V základní části extraligy prohrávali jeden zápas za druhým, lámali negativní rekordy, ale teď mají nakročeno k uhájení příslušnosti mezi domácí elitou. Pomohlo jim k tomu i úspěšně zvládnuté prodloužení s Boleslaví.

Kladenští prohrávali na Hané už 0:3, dokázali se vzpamatovat, korigovali na rozdíl jediné branky, drama ale pro ně nemělo radostné rozuzlení.

Při power play Olomouc uzavřela na konečných 4:2. Situace slavného středočeského klubu začíná být mimořádně špatná. Nemá ani bod, Olomouc na druhém, extraligu ještě zajišťujícím místě jich má o šest více.

Baráž o účast v Tipsport extralize, 3. zápasy:
Chomutov - Ml. Boleslav 3:2 po prodloužení
Branky: 14. Bartečko, 60. Jar. Svoboda, 63. Pulpán - 4. Klimenta, 22. Broš.
Olomouc - Kladno 4:2
Branky: 6. Cartelli, 36. Ostřížek, 47. Vodný, 60. Kucharczyk - 50. Hořava, 59. Patera