Rubriky:

Tipsport extraliga

Liberečtí Bílí Tygři získali posilu do obrany. Pod Ještěd míří juniorský reprezentant Plutnar

18. dubna 2014 12:40 - Liberec

Hokejový klub Bílí Tygři Liberec hlásí první posilu do nové sezóny. Po třech letech strávených v zámoří se pod Ještěd vrací obránce reprezentační dvacítky Michal Plutnar. Informovaly o tom oficiální internetové stránky klubu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Odchovanec havlíčkobrodského hokeje už v Liberci působil v sezóně 2010/2011, kdy patřil do základní sestavy starších dorostenců i juniorů.

Na posledním světovém šampionátu hráčů do dvaceti let přispěl jedním gólem k překvapivému vítězství národního týmu nad Kanadou (5:4 po sam. náj.). V Liberci uzavřel tříletý kontrakt.

"Michal je jedním z těch hráčů, kteří část své mládežnické kariéry absolvovali v zámoří, a protože nedosáhli na smlouvu s klubem NHL, vrací se do svých bývalých klubů, aby začali svou kariéru mezi dospělými budovat ve svých mateřských extraligových klubech v ČR. Plutnar je po Filippim a Jánošíkovi třetím podobným případem v posledních třech sezónách. Pro náš klub je to dobrá zpráva, můžeme tak dále těžit z dobré práce v mládežnických týmech," uvedl pro oficiální web Bílých Tygrů generální manažer klubu Ctibor Jech.

Severočeši věří, že perspektivní zadák bude pro tým přínosem. "Michal Plutnar je tvořivý ofenzivní obránce s vynikající střelou a navíc pravák. I když v nové sezóně bude především bojovat o stále místo v kádru A-týmu, určitě má předpoklady zapracovat se do sestavy a především do budoucích let může být pro náš tým platným hráčem," uvedl Jech.

jsv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..