Rubriky:

Tipsport extraliga

Brankář Málek posílí Mladou Boleslav

4. října 2014 13:54 - Mladá Boleslav

Mladá Boleslav získala zkušeného gólmana Romana Málka, jenž do kádru nováčka Extraligy odchází na hostování z Vítkovic, které s ním již nepočítaly. Oba kluby potvrdili informaci na svých webech.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Roman je brankář, který s sebou přinese zkušenosti a zdravou konkurenci," uvedl trenér Bruslařského klubu František Výborný. Mladoboleslavští doposud sázeli na dvojici David Rittich, Michal Valent. „Brankářský post je prakticky ten nejdůležitější a my jsme na něm chtěli ještě zapracovat," doplnil Výborný.

Sedmatřicetiletý Málek odchytal v extralize přes 600 zápasů za Slavii, Plzeň, Karlovy Vary, Spartu a Vítkovice. Již v minulé sezoně se ale ve Vítkovicích stal nadbytečným a klub s jeho službami i přes platnou smlouvu nepočítal. Krátce hostoval ve Spartě, teď odchází do Mladé Boleslavi.

„Jsem rád, že budu mít opět příležitost si zachytat. Z Vítkovic ale neodcházím s nějakou záští, prožil jsem tady krásné sezóny a mám nač vzpomínat," uvedl Málek, který do ostravského týmu přišel v roce 2010 a hned v první sezóně mu pomohl k postupu do finále play off.

Dohodu o Málkově odchodu si pochvaloval i generální manažer Vítkovic Petr Husička. „Konečně jsme dospěli k závěru, který je výhodný pro všechny. My jsme samozřejmě Romanovi vděční za to, co pro nás v minulých letech udělal. Nyní ale byl mimo kádr a přitom stále u nás, proto jsme pracovali na tom, aby mohl přestoupit do jiného extraligového celku," uvedl Husička.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..