Liberec přišel na Kladně o neporazitelnost

KLADNO

Žádný extraligový tým už není stoprocentní. Liberečtí Bílí Tygři ke dvěma vítězstvím v úvodních kolech hokejové extraligy přidali v nepříliš pohledném úterním utkání na Kladně jen bod za prohru po prodloužení.

Domácí se dostali do vedení po Hornově střele z blízka. V dresů hostů opět zářila dvojice slovenských útočníků Vaic-Podkonický, jejich spolupráci zakončil první jmenovaný vyrovnávací brankou.

Kontroverzní moment přišel v 36. minutě. Opět Vaic našel zpoza branky Podkonického, a jeho střelu zřejmě až za brankovou čárou vytáhl Orct. Sudí Rejthar však po konzultaci s videorozhodčím překvapivě rozpažil.

Kladno mělo víc příležitostí k rozhodnutí, obránce Špelda puk za Hniličku nedošťouchal, Hájek Paterovu přihrávku nasměroval jen do libereckého gólmana. Krátce před závěrečnou sirénou se zbytečně nechal vyloučit Krstev, a po 23 vteřinách prodloužení napálil od modré čáry puk Ševc až za Hniličkova záda.

Zdeněk Müller, trenér Kladna: "Zápas nás stál hodně sil, v závěru nás podržel brankář Orct."

Karel Dvořák, asistent trenéra Liberce: "Hlavně v první třetině nám chybělo nasazení a bojovnost, to jsme zřejmě nechali někde cestou."

Rabat Kladno - Bílí Tygři Liberec 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Horna, 61. Ševc (L. Procházka) - 25. Vaic (Podkonický). Rozhodčí: Rejthar - Český, Kostka. Vyloučení: 3:6, navíc L. Procházka (Kladno) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2636.
Kladno: Orct - Ševc, D. Hájek, L. Procházka, Špelda, V. Čech, Zeman - Bílek, Patera, Martin Procházka - Michael Frolík, Gardoň, Martin Frolík - Horna, Huml, Kalla - Besser, M. Havel, Hluchý. Trenéři: Müller a Tatíček.
Liberec: Hnilička - J. Moravec, Jiruš, Krstev, Richter, Nikolov, Derner - Šachl, Rataj, Tomajko - Vaic, Podkonický, V. Novák - Klimenta, Plodek, S. Procházka - Víšek, Vampola, Jech. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.