Litvínov na mistra nevyzrál

PARDUBICE

Rychlé vedení a dostatečný gólový odstup od soupeře byl hlavním stavebním kamenem výhry úřadujícího mistra z Pardubic v úterním utkání s Litvínovem. Severočeši jen těžko hledali zbraň na obranu domácích v čele s Lašákem. ČEZ aréna viděla od první minuty strhující útočný hokej, v němž rychlý Rolínek nejprve blafákem a následně po vybídnutí Cetkovského zařídil domácím dvougólové vedení.

Chemici se nenechali zahanbit a hned v první přesilovce Hranáč tečí snížil po střele Reichla. Střelecké manévry i nadále pokračovaly, účet první třetiny uzavřel Kántor do prázdné branky po ukázkové kombinaci Mikeskovy řady.

Severočeši mohli snížit v další přesilovce, ale studenou sprchu jim připravila dělovka Novotného. Branka v oslabení domácí zdravě nabudila k větší ofenzívě, brankář Jarina podržel hosty i při čtyřminutovém vyloučení Punčocháře.

V 33. min. se vyplatil důraz Gombárovi a vrátil tak šanci hostům na zvrat v utkání. Gól do šatny zařídil Mrázek po přiklepnutí Čalouna. Od 41. min. vystřídal gólmana Jarinu Fiala, který hned čelil několika příležitostem Východočechů. Pardubice v závěrečné třetině s přehledem dovedly utkání do vítězného konce i přes obdržený gól z hole Jánského.

Jiří Šejba, asistent trenéra Pardubic: "Potvrzuje se, že ztrácíme koncentraci, což by se nám časem nemuselo vyplatit. Vážím si rychlé odpovědi na góly soupeře."

Petr Fiala, asistent trenéra Litvínova: "Když chceme uspět na ledě soupeře, nesmíme prohrávat po šesti minutách o dvě branky. Jsem spokojen s třetí třetinou, to už ale bylo o výsledku rozhodnuto."

Moeller Pardubice - Chemopetrol Litvínov 5:3 (3:1, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Rolínek (Lubina, Novotný), 8. Rolínek (Cetkovský, Lubina), 18. Kántor (Mikeska, Novotný), 23. Novotný (Blažek), 40. Mrázek (Čaloun, Čáslava) - 13. Hranáč (Reichel, Poživil), 33. Gombár (Branda), 51. Jánský (Šaffer). Rozhodčí: Šindler - Pešek, Šátava. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7947.
Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, Novotný, Kántor, Mudroch, Linhart, Havíř - Čaloun, Blažek, Hlinka (31. Mrázek) - J. Kolář I, Mikeska, Korhoň - Tvrdík, Klouda, Koukal - Cetkovský, Rolínek, Lubina. Trenéři: Martinec a Šejba.
Litvínov: Jarina (41. R. Fiala) - Poživil, Hranáč, Punčochář, Prokop, Gýna, L. Řezníček - Jeslínek, Reichel, Prorok - Trávníček, Benda, Šaffer - Zadina, Branda, Gombár - Jánský, Balázs, Sklenička. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.