Tipsport extraliga

Znojmo nevyhrálo devátý zápas v řadě

1. listopadu 2005 20:42 - ZNOJMO

Krize Znojma trvá. V úterý nedokázalo porazit ani poslední tým tabulky a už podeváté v řadě nepoznalo radost z vítězství. Vsetín naopak potřetí za sebou bodoval. Laxně hrající domácí promarnili v úvodu dvě přesilovky a pak je zachránil při šancích Stantiena a Jenáčka výbornými zákroky Trvaj. Gólman Znojma ale kapituloval 66 vteřin před první pauzou.

V té době měl na ledě početní převahu naopak Vsetín, jenž přijel i s obráncem Bolfem, který přichází na hostování ze Sparty.

Ve druhé třetině Znojemští přece jen přidali. Po Uramově přihrávce od zadního mantinelu propasíroval Beroun nadvakrát puk za Altrichterova záda. Jihomoravané pokračovali v náporu. Dvakrát měl vedoucí gól na hokejce Plášek a jednou Erat, ztroskotali ovšem na gólmanovi. Skórovat mohli i Valaši, avšak veterán Rob v sólu neuspěl.

V poslední části využili hosté při vyloučení Urama další přesilovku a překvapivě sahali po třech bodech. Brankou dvě minuty před koncem řádné hrací doby však Haman vynutil prodloužení. V něm už gól nepadl, byť k němu měl zejména hostující Rob blízko.

Jan Votruba, asistent trenéra Znojma: "Podali jsme hodně špatný výkon. Děkuji divákům, že vydrželi až do konce."

Rostislav Vlach, asistent trenéra Vsetína: "Měli jsme blízko k výhře, bohužel jsme tradičně inkasovali v závěru. Forma mužstva ale stoupá."

Znojemští Orli - Vsetínská hokejová 2:2 pp (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 25. Beroun (Uram), 58. Haman (Bičánek) - 19. Janků (Bauer, Jenáček), 49. Kučný (Hrabal). Rozhodčí: Kubeš - Kostka, Český. Vyloučení: 6:6, navíc Bauer (Vsetín) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 2900.
Znojmo: Trvaj - Němeček, Bičánek, Jareš, Mojžíš, Čakajík, Šmach, Heš - Erat, Pucher, Uram - Plášek, Haman, Ondřej - Beroun, Petrakov, Ludvík - Mikulík, Vaškovič, Kraus. Trenéři: Hořava a Votruba.
Vsetín: Altrichter - Hrabal, Kučný, Lamberg, Chmelíř, Horák, Bauer - Demel, Stantien, Valko - Janků, Steiner, Jenáček - Rob, R. Hruška, Květoň - Dubec, Bacul, Duba. Trenéři: Kopřiva a Vlach.