44. Vondráček 5:1
54. Burian 6:1
Záznam online reportáže »

20. října 2015 19:37 - Brno

Hokejisté Brna deklasovali v dohrávce 12. kola Tipsport extraligy Dynamo Pardubice 6:1 a v tabulce se posunuli na čtvrté místo. Východočeši pod vedením nového kouče Richarda Krále ani ve druhém utkání nebodovali a zůstali dvanáctí. Moravanům pomohly k úspěchu dvě využité přesilovky. Dvě branky domácích vstřelil Vilém Burian, gól a dvě asistence si připsal Leoš Čermák. Kouč Komety Alois Hadamczik tak oslavil svůj jubilejní 700. extraligový duel vítězstvím.

Václav Šálek, ČTK

Po prohře se Spartou udělal trenér Král ve snaze oživit výkon svých svěřenců změny v sestavě, záměr mu však nevyšel. Už v páté minutě při první početní výhodě skóroval Vojtěch Němec. Za pouhých 85 sekund přidal druhý brněnský gól Burian. Král si vzal oddechový čas a ejistého brankáře Kristana vystřídal Maxwell. Dynamu se podařilo alespoň zastavit další brankový příděl a částečně srovnat krok. Vývoj zápasu diktovala nadále Kometa. Hosté hrozili rychlými protiútoky, dopláceli však na nepřesnou koncovku.

Do druhé třetiny vstoupili Pardubičtí s možností při 46 sekund dlouhé přesilovce pět na tři korigovat výsledek. Z početní výhody však po kombinačních chybách brankáře Čiliaka vážněji neohrozili. Naopak po návratu z trestné lavice domácí Hanzlík neproměnil sólový nájezd a při další šanci v oslabení netrefil Kaberle volnou branku. Dynamu se podařilo vstřelit kontaktní gól o chvíli později, když Jakub Svoboda protlačil kotouč přes Čiliaka do sítě.

Naději na zvrat vzal soupeři při přesilovce Brna Hruška, který volný prostor využil ke vstřelení třetího gólu. V závěru druhého dějství se dostali hosté aktivním napadáním protivníka opět do tlaku, Kometu v těchto chvílích podržel Čiliak. V době největšího náporu Pardubic ale Čermák v útočné třetině vybojoval v přetlačované u zadního mantinelu kotouč a Šeda si jej následně nešťastně tečoval do vlastní branky.

Do poslední třetiny už v týmu Pardubic chyběl kvůli zdravotním problémům Petr Sýkora. Kometa si svoje vítězství pojistila po střelách Vondráčka a Buriana. Utkání dotáhla už v pohodě k tříbodovému zisku a i v šestém domácím duelu tak bodovala.

Dohrávka 12. kola hokejové Tipsport extraligy:
HC Kometa Brno - HC Dynamo Pardubice 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 5. V. Němec (Kováčik, J. Hruška), 7. Burian (L. Čermák, T. Svoboda), 28. J. Hruška (Ostřížek), 40. L. Čermák, 44. Vondráček (Ostřížek, T. Kaberle), 54. Burian (T. Svoboda, L. Čermák) - 24. J. Svoboda (Čáslava). Rozhodčí: Hejduk, Hradil - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. Diváci: 7245.
Kometa Brno: Čiliak - Spang, T. Kaberle, Kováčik, Hanzlík, Stehlík, Malec - V. Němec, J. Hruška, Ostřížek - Vondráček, H. Zohorna, J. Káňa II - T. Svoboda, L. Čermák, Burian - Dočekal, Raška, R. Zohorna. Trenéři: Hadamczik, K. Beran a Pokorný.
Pardubice: Kristan (7. Maxwell) - M. Šeda, Čáslava, Štajnoch, L. Havlík, Bokroš, Ščotka, od 41. min. navíc Nedbal - P. Sýkora, Redenbach, Rolinek - Tybor, Marcinko, Poulíček - Kolář, Tomášek, Starý - A. Havlík, Nahodil, J. Svoboda. Trenéři: R. Král a Zadina.

Časová osa: Tipsport extraliga